Remco Been heeft smaak te pakken

TUBBERGEN – Remco Been heeft de smaak te pakken. Zeven weken na zijn fraaie overwinning in de Grote Prijs van het CSI3 in het Franse Hardelot was Been met zijn negenjarige bruine hengst VDL Holland van de Bisschop in 35,89 seconde ook de sterkste in het hoofdnummer van het CSI2 Jumping Schröder Tubbergen. Als derde starter in een elf combinaties tellende barrage stelde de Wierdenaar de concurrentie voor een naar later bleek onmogelijke opgave. Het leverde Remco Been de hoofdprijs van 7500 euro op.

“Het was nog acht ritten billen knijpen en afwachten of iemand sneller zou rijden”, keek Remco Been terug op zijn winnende rit. “Het was alles of niets. Het liep mooi, het ging goed. Ik denk dat ik mijn winst heb gepakt in de laatste lijn, waar ik zeven galopsprongen maakte en de rest acht. Mijn paard is prima in vorm. Na Hardelot werden we twee weken geleden nog vijfde in de Grote Prijs van Eindhoven. Hij heeft mogelijkheden, dat is wel duidelijk. Maar hoever we kunnen komen? De tijd zal het leren.”

Op het sfeervolle terrein van de BWG Stables van de broers Ben, Wim en Gerco Schröder eindigde Jelmer Hoekstra met de merrie Quinoa des Riollets na 36,09 seconde als tweede, voor Willem Greve die na zijn zege in 2015 met Powergirl nu op de negenjarige schimmelruin Carrera (v. Larino x Contender) genoegen moest nemen met de derde plek (36,22).

Frank Schuttert volgde als vierde met de vosruin Tiopepe des Champs (38,22) en Peter Olthof klasseerde zich met Duchesse Fortuna als negende na een springfout. Ook gastheer en medeorganisator Gerco Schröder tikte een balk uit de lepels en noteerde bovendien de minst snelle tijd met Glock’s Zaranza, waardoor hij als elfde finishte.

Jesper Romp tweede
In de finale van de Small Tour van het CSI2 kwam Jesper Romp na zijn zege van een dag eerder tweetiende seconde te kort om opnieuw een overwinning te grijpen. Met de achtjarige bruine ruin Duncan moest hij de Duitser Lars Volmer op La Corunja voorrang verlenen.

Achter het Amerikaanse talent Lucas Porter legde Liza Tiebot met haar dertienjarige schimmelruin Winchester beslag op de vierde plaats. Dominique Roelofsen eindigde als zesde met Dante, Frank Schuttert als zevende met Cudieblue en Jeanette Corbeek als achtste met Zaza.

Zege Hendrik Jan Schuttert
Hendrik Jan Schuttert zegevierde in de finale van de Small Tour voor het CSI1 De Ommenaar was met de zevenjarige bruine ruin Esperanto (v. Chiquitin x G. Ramiro Z) ruim viertiende seconde sneller dan nummer twee Isabelle Boon met Vince. Daphne Haarhuis reed met Raport naar de derde prijs en Sven Peters werd vierde op Fiësta. Conor Drain klasseerde zich als zevende met E Wellie en Britt Wiefferink eindigde als tiende met Apourti.

Voor alle uitslagen, zie www.jumpingschrodertubbergen.nl 

Foto Remco Been met VDL Holland van de Bisschop van www.fototrailer.nl

Meer Springen

GEESTEREN – Benjo Plegt werd zaterdag tijdens de feestavond met circa tachtig gasten ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van de vereniging... (29-09-2026)
BEDIZZOLE – Gert-Jan Bruggink beleefde een prima doorstart tijdens het CSI in het Italiaanse Bedizzole. Op de terreinen van het Borgo la Caccia reed... (19-09-2026)
VRAGENDER – Jasmin Seppälä kroonde zich vrijdag tot winnares van de Grote Prijs van Outdoor Vragender. Met haar vosmerrie Newsflash (v. Conthargos)... (15-09-2026)
ASCONA – Hessel Hoekstra en Thijmen en Faye-Louise Vos reden afgelopen weekend keurig in het voorste gelid mee tijdens het concours in het Zwitserse... (14-09-2026)
Gert-Jan Bruggink tekende afgelopen weekend voor prima prestaties tijdens het CSI2* in het Italiaanse Bedizzole. Op de terreinen van het Borgo la... (14-09-2026)
HELLENDOORN – Amazones domineerden vrijdag in de strijd om de Grote Prijs van Jumping Outdoorn Hellendoorn. Slechts twee mannelijke deelnemers... (11-09-2026)
HELLENDOORN – Steven Veldhuis ontpopte zich donderdag tot de grote man op de tweede dag van Jumping Outdoor Hellendoorn. De Haaksbergenaar veroverde... (11-09-2026)
RIJSSEN – De laatste editie van de TCN Jumping Tour van dit jaar leverde dinsdag een unieke ontknoping op. De toprubriek om de ‘kleine’ Grote Prijs... (09-09-2026)
HOEVELAKEN  - Hessel Hoekstra en Jessie Wiefferink waren zaterdag zeer succesvol tijdens het concours van de rijvereniging De Laak in Hoevelaken. (08-09-2026)
AVENCHES – Thijmen Vos leverde zaterdag een puike prestatie in het Zwitserse Avenches. In de rubriek over 1,50 meter met barrage reed de Wierdenaar,... (07-09-2026)
LANGEVEEN – Het kon zondag niet op voor Mayke Leusink. Het misschien wel grootste talent uit deze contreien reed twee keer naar de eindzege in de... (07-09-2026)
LANGEVEEN – Lars Schröder bevestigde vrijdag zijn goede vorm door met zijn 12-jarige vosruin EIC Ambiance du Signeur de zege op te eisen in de... (05-09-2026)
VEENINGEN – Hessel Hoekstra lijkt dit jaar een abonnement te hebben op het winnen van een Grote Prijs. Zondag deed hij het voor de derde jaar op rij... (30-08-2026)
ERMELO - Steven Veldhuis veroverde vrijdag met Pardi de nationale titel bij de zesjarige sportpaarden. In de finale van de strijd om de Van Santvoort... (29-08-2026)
ERMELO – De KNHS heeft besloten het contract met bondscoach Wout-Jan van der Schans dat eind dit jaar afloopt, stop te zetten.  (28-08-2026)
LATTROP - Jan Roelink uit Lattrop, tientallen jaren een zeer gewaardeerd nationaal jurylid bij hippische evenementen, is maandagochtend op 84-jarige... (25-08-2026)
VRIEZENVEEN – Het voor dinsdagavond 25 augustus geplande masterspringen bij Horse Centre Twente in Vriezenveen gaat niet door. In verband met... (24-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voelt zich prima thuis in Tubbergen. Met zijn VDL Mindset ES zegevierde de ruiter uit Enter zondag in de strijd om de... (23-08-2026)
Lars Schröder met Orlando.
TUBBERGEN – Lars Schröder eiste zaterdag de zege op in de ‘kleine’ Grote Prijs tijdens Hippisch Geesteren. Op het parcours over 1,35 meter met... (22-08-2026)
ERMELO – Wesley Mulder was zaterdag dicht bij de zege in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* Ermelo. Met C-Livia RV Z eindigde hij als tweede... (22-08-2026)