BEIDEN WINNEN ONDER MEER EEN TOPRUBRIEK BIJ JUMPING BATHMEN

Zwartens en Veldhuis de uitblinkers

Meike Zwartjens met Twister de la Pomme

BATHMEN – Meike Zwartjens en Steven Veldhuis ontpopten zich de afgelopen drie dagen tot de grote uitblinkers tijdens Jumping Bathmen. De amazone uit Raalte won de Grote Prijs over 1,45 meter, de ruiter Haaksbergen was de beste over 1,40 meter met twee fasen. Beiden vielen nog diverse malen in de prijzen.

In het hoofdnummer van zaterdag in manege ’t Ruiterkamp was Meike Zwartjens niet te kloppen op haar ervaren Twister de la Pomme (v. Darco). Ze werd ook nog negende op Twindam Z, nakomeling van Twister de la Pomme. Amber van Marle reed met Kansas (v. Baltic VDL) naar een keurige vierde plek. Sander Geerink eindigde als achtste met Global.

Steven Veldhuis had vrijdag over 1,40 meter met Jisborn (v. Eldorado van de Zeshoek) het meest te duchten van Meike Zwartjens, die dit keer Wenke Lente (v. Gino H) onder het zadel had. Zelf eiste Veldhuis met Larado ook de derde prijs op. De posities acht tot en met tien werden bezet door achtereenvolgens Vincent Geerink met Fifty-Fifty, Lars Wigger met Jascarilla en Meike Zwartjens met Denzel Tivoli.

Steven Veldhuis was vrijdag al goed voor de derde plek met Jisborn (foto hiernaast) en de vierde met Laconique DN (v. Zirocco Blue) in de door Pim Mulder met Jetset gewonnen rubriek over 1,35 meter. Meike Zwartjens meldde zich met Piamanta vh Zuid Pajottenland als nummer vijf bij de prijsuitreiking. De plekken zes, acht en negen waren voor respectievelijk Lars Wigger met Jascarilla, Coen van Haarst met Kalasha V&V en Wendy Timmers met I-Wella. Steven Veldhuis nam donderdag over 1,35 meter de vierde plaats voor zijn rekening met Jisborn.
 
Frank Buitenhuis nam met Lunar de tweede plek in na de rubriek over 1,30 meter met twee fasen van vrijdag. Sven Peters werd vijfde met Channel, Frank Buitenhuis zevende met Libre F en Josta van Straaten negende met Lichelle-S. Sven Peters was vrijdag met N Salvador W iedereen de baas over 1,20 meter met twee fasen. In zijn spoor volgden Jaimy Leusink met Jubelina, Frank Buitenhuis met Lovely en Jesse Seiger met N’Avicii.

Twee keer de beste
Judith Vermeulen-Vetker won twee keer in Bathmen. Ze was donderdag met Notre Dame WV de sterkste over 1,10 meter op donderdag. Steven Veldhuis werd derde met Lantos, zoon Stef vijfde met Bugs Bunny Z. Judith Vermeulen eindigde zaterdag over dezelfde hoogte als derde. Op Othello WV greep de amazone zaterdag met 87 stijlpunten de hoofdrol over 1,00 meter. Nina Dubbeldam eiste met BP Finn McCool de derde plek op (85) en Pia Blaauwgeers-Brinkman werd vierde met Ossage (83).
Jesse Seiger boekte donderdag een zege over 1,00 meter. Met One to Watch scoorde hij 80 stijlpunten.

Concours Deurne
Willem Greve was vrijdag dichtbij de overwinning in de toprubriek over 1,45 meter met barrage tijdens het concours op het Green Valley Estate in Deurne. Met de achtjarige bruine merrie Kyra (v. Grand Slam) boog de Markeloër alleen voor Kars Bonhof met Ivoor TN. Hessel
Hoekstra eindigde als negende met de negenjarige vosruin Jayton (v. Ludwigs Ass).

In de rubriek over 1,45 op tijd van donderdag legde Greve’s stalruiter Mart IJland beslag op de vijfde positie met zijn acht jaar oude donkerbruine merrie Kerenia. (v. Zavall VDL). In de wedstrijden over 1,40 meter was Hessel Hoekstra twee keer goed voor plek vier. Met de zevenjarige vosruin VDL Legodermus PP lukte hem dat donderdag op een parcours over twee fasen. Hij werd op de voet gevolgd door Willem Greve op de negen  jaar oude bruine hengst Minute Man (v. Vigo d’Arsouilles). Zaterdag liet Hoekstra er een vierde notering in de proef op tijd op volgen met de negenjarige bruine ruin Jack (v. Toulon). Dezelfde dag klasseerde Hessel Hoekstra zich met Arhaya Z als tweede in de rubriek over 1,30 meter met barrage. Met hetzelfde paard werd hij donderdag al vijfde op een traject met twee fasen.

Mart IJland deed vrijdag goede zaken met een derde plaats op de zesjarige bruine hengst Mees van de Watermolen (v. Vannan) in de rubriek voor jonge paarden met hindernissen tot en met 1,35 meter en een vierde op de zesjarige bruine merrie Mic Mac over 1,30 meter op tijd. Evi Wiefferink nam in die laatste proef de vijfde plek voor haar rekening op de negenjarige schimmelhengst Jucaton VDL (v. Carrera VDL).
Willem Greve sloot donderdag de proef voor zes- en zevenjarige paarden als tiende af met zijn in 2016 geboren vosmerrie Qallas de Septon (v. Vigo d’Arsouilles).

Meer Springen

»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)