Zeges Vos, Bruggink en Egberink

GEESTEREN - Robert Vos, Gert-Jan Bruggink en Bjorn Egberink zorgden vrijdag in drie opeenvolgende rubrieken op het hoofdterrein voor Twentse zeges tijdens het CSI Twente. Vos won, bijna volgens gewoonte als hij op concours gaat, een wedstrijd met Carat, in dit geval over een twee fasenparcours voor de Small Tour. Bruggink zegevierde in de rubriek over 1,45 meter op tijd voor de Medium Tour met zijn nog altijd razend rappe Cash Junior. Egberink was met Zazou de sterkste over 1,40 meter in de Big Tour van de Silver League.   

Robert Vos was met zijn veertienjarige ruin Carat (v. Cardento x Krevad) op het tweede deel van het traject liefst 1,16 seconde sneller dan naaste concurrent Leopold van Asten met VDL Groep Beauty. Adrien Schmidt reed met Faible Lafayette naar de derde plaats op bijna twee volle tellen van Robert Vos.

Gert-Jan Bruggink was op de zeventienjarige Cash Junior (v. Cash x Landadel) met zijn tijd van 63,61 seconde lang onaantastbaar in de door hem gewonnen klasse. Alexander Zettermann kwam met Flecu als enige nog redelijk in zijn buurt, maar strandde op tweetiende seconde (63,81). De Britse routinier John Whitaker eiste de derde positie op (64,52).

Bjorn Egberink nam al vroeg in de wedstrijd van het CSI 2 de leiding met de tienjarige vosruin Zazou (v. Indoctro x Guidam de Revel). Hij stond de koppositie niet meer af. Zijn tijd van 70,74 seconde bleek door geen enkele andere foutloze deelnemer haalbaar. De Russin Maria Madenova finishte met Balsandra in 71,01 als tweede. Annet Willems reed met de onverwoestbare negentienjarige bruine ruin Nirvana (v. Concorde x Wisconsin) naar plek drie (72,44).
Ook Wesley Mulder met A Kind of Magic Wm (zevende) en Conor Drain met Wilco B (negende) finishten bij de eerste tien.
 
Op de foto neemt Robert Vos de felicitaties in ontvangst van Wim Schröder, met BWG Stables rubriekssponsor.

Zie ook de website www.csitwente.nl

Meer Springen

RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)