Winst Björn Egberink

EIBERGEN - Bjorn Egberink greep zondag met Hemmelhorst Z en Utah de hoofdrol in de rubriek M en Z tijdens het concours van de Berkelruiters. De winnaar van de Twente Cup was in de direct op tijd verreden klasse Z met een tijd van 70,91 seconde meer dan twee tellen rapper dan Rob Scherphof met Winchester (73,48). Willy van der Ham eindigde met Dakota als derde in 74,28 seconde.
In de eerste groep van de klasse M was Egberink met Hemmelhorst Z goed voor de eerste plek voor Harrie Wiering, eveneens van stal De Hemmelhorst. Als derde plaatste Vera Abbink zich met Waranta.

Harrie Wiering werd in de tweede groep M zowel eerste als derde. Dominique Verhoeven met Zaza di Mama wrong zich er met een tijd van 37,56 seconde net tussen.
De klasse ZZ leverde Julia Jylas met Vera Moda op als winnares. Met een tijd van 88,01 seconde was zij niet alleen de snelste van de rubriek maar ook de enige foutloze. Willy van der Ham incasseerde een tijdstrafpunt, terwijl Beau Vos met vier strafpunten als derde aansloot. Net als andere jaren stond er ook een nationaal parcours over 1,40 meter op het programma. Vijf combinaties hielden in beide maches de lei schoon, onder wie twee keer Peter Geerink. De winst ging naar Kevin Gielen met Sarina in 33,53, gevolgd door Peter Geerink met Uruguay in 34,02 sec. Die Cassini had met Marleen Bruggink 35,78 seconde nodig en werd derde, gevolgd door Peter Geerink met Scotch.

Foto Bjorn Egberink van Dinand Buisman/TC Tubantia

UITSLAGEN
Vrijdag         Zaterdag         Zondag

Meer Springen

DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)