MET HIGHWAY M TN NOP TWEEDE IN GROTE PRIJS JUMPING INDOOR MAASTRICHT

Willem Greve op één na de beste

Foto Willem Greve met Highway TN © Ashley Claus.

MAASTRICHT - Willem Greve was zondag dicht bij zijn tweede zege van dit jaar in een Grote Prijs van een toptoernooi in eigen land. Maar uiteindelijk moest de ruiter uit Markelo met zijn Highway M TN NOP, in juni goed voor de eerste plaats in Rotterdam, in Maastricht tevreden zijn met plek twee.

Greve en Highway (v. Eldorado van de Zeshoek) doken in de barrage fors onder de tijd van 35,83 seconde, die Matthijs van Asten als achtste starter met Sirocco had neergezet. Greve en de deze week door de Stichting Nederlands Olympiade paard vastgelegde hengst leken op de overwinning af te stevenen met hun toptijd van 34,48 seconde. 

Maar daar dacht Maikel van der Vleuten anders over. Na zijn winst vorig jaar met El Wikke zette Van der Vleuten vol in op de winst en benutte de ruime galopsprongen van zijn hengst Lugi d’Eclipse om Greve van de overwinning af te houden. Dat lukte met een foutloos resultaat in 33,95 seconden. 

Op herhaling
Van der Vleuten ging daarmee op herhaling in de viersterren Grote Prijs van Maastricht. Vorig jaar pakte hij de winst met El Wikke, nu met de hengst Luigi d’Eclipse. Het is al de vierde keer dat de Brabander de Grote Prijs van Maastricht won. Een unicum. 

Willem Greve moest zaterdag tijdens Jumping Indoor Maastricht twee opponenten voorrang verlenen in de rubriek over 1,50 meter met barrage.

Met de achtjarige vosmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’Arsouilles) noteerde hij in 31,84 seconde de derde tijd in de barrage van de proef, die door de Belg Jos Verlooy met FTS Killossery Konfusion in 30,49 seconde het snelst werd afgelegd. Marc Houtzager volgde met Sterrehof’s Dante NOP op drietiende seconde als tweede.

Frank Schuttert eindigde met de achtjarige bruine ruin Lucky SR Z (v. L’Arce de Triomphe) als derde bij het progressief springen over 1,45 meter met joker.  De winst was voor Sanne Thijssen met Carembar Blue.

Zege Remco Been
In het Belgische Lier zegevierde Remco Been zaterdag met de elfjarige bruine hengst Bridgetown Z (v. Big Star Jr Z) in de rubriek over 1,35 meter op tijd. Met de zevenjarige donkerbruine ruin Cookie T (v. Comme il Faut) werd hij achtste in de rubriek voor jonge paarden over 1,35 meter met twee fasen.

Onderste foto: Remco Been met Bridgetown Z.
 

Meer Springen

Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)