Willem Greve: mooie stap richting Rio?

ROTTERDAM - Willem Greve kan mogelijk vrijdagmiddag in Rotterdam een flinke stap zetten richting Olympische Spelen van Rio de Janeiro. Met de twaalfjarige bruine hengst Carambole NOP (v. Cassini I x Convcerto II) vormt de Markeloër al maanden een uiterst betrouwbare combinatie, die op weinig fouten te betrappen is. In de landenwedstrijd van het CHIO Rotterdam mag hij zijn kwaliteiten bewijzen in de nationale equipe van Rob Ehrens.

“Carambole heeft al zo lang geen steken laten vallen, ik hoop dat hij dat dit weekend weer niet doet. Hij is super te pas. Vorige week in Treffen reden we dubbel nul, die wedstrijd zagen we meer als voorbereiding op Rotterdam. Daar was hij gewoon goed, dat hoop ik deze dagen weer te zien. Hij is heel constant en hartstikke zeker. Maar de concurrentie is groot. Ik kan niet meer doen dan zelf zo goed mogelijk presteren en hopen dat ik er straks bij zit.”

De concurrentie is er na vorige week bepaald niet minder op geworden. Jeroen Dubbeldam toonde in Oostenrijk aan dat de vorm van SFN Zenith NOP sterk is verbeterd en Gerco Schröder stelde zijn Olympische nominatie veilig met Glock’s London NOP. “En er zijn nog twee jongens die de laatste jaren twee keer een gouden medaille hebben veroverd, die hebben daarom begrijpelijk een streepje voor. London is twee jaar uit de grote sport geweest, maar sprong geweldig, dat is een hartstikke goed paard. En Zenith wordt met de week beter. Het is aan Jeroen of hij straks het goede gevoel heeft. Als hij zegt dat Zenith in orde is, gaat hij mee, dat is gewoon zo. Heeft hij hem niet in vorm, dan wil Jeroen niet eens naar Rio, zo reëel is hij wel.”

Willem Greve gaat deze dagen voor zijn kansen. “Ik rijd me de vouwen uit de broek en wil proberen er op het goede moment te staan. Ik droom ervan om Aken te rijden en droom er nog meer aan van de Olympische Spelen mee te doen.”

Willem Greve is in de landenwedstrijd van Rotterdam, die om 15.00 uur begint, de derde Nederlander die in actie komt. Als twintigste starter in het veld met acht nationale equipes, heeft hij Harrie Smolders met Emerald NOP (4) en Jur Vrieling met CDL Zirocco NOP (12) voor zich. Maikel van der Vleuten sluit met VDL Groep Verdi Tn NOP het kwartet Oranjeruiters af.

Zie ook www.chio.nl 

Meer Springen

»
ERMELO – Matt Garrigan met de elfjarige bruine merrie Grace V (v. London) en Anke Bekhuis met de vijftien jaar oude ruin Acuero (v. Acorado,... (03-05-2025)
»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)