REGEREND KAMPIOEN PROLONGEERT MET PRETTY WOMAN VAN ’T PARADIJS ZIJN TITEL

Willem Greve houdt hoofd knap koel

Foto's Willem Greve met Pretty Woman van 't Paradijs en (voorlaatste van onder) Hessel Hoekstra met Comtgaho VDL (onder) © Ashley Claus.

DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was ook in de twee beslissende manches met zijn imposant springende tienjarige koffievosmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’Arsouilles) op geen fout te betrappen.

Het betekende voor de regerend kampioen titelhouder uit Markelo de derde titel in vier jaar. Een uitermate knappe prestatie, omdat zijn naaste concurrenten Michael Greeve met Denver en Harrie Smolders met Kaspar R voor hem de lei al schoon hadden gehouden. Willem Greve kwam met Pretty Woman geen enkele keer in de buurt van het hout en mocht zich daarom opnieuw als beste ruiter van Nederland laten kronen.

Bijzondere merrie
“Na het jachtspringen moest er veel gebeuren. Alles lag heel dicht bij elkaar. Pretty Woman heeft laten zien wat voor extra bijzondere merrie ze is. Vooraf weet je dat er een breed gezelschap kanshebbers aan de start staat. Het niveau van de top tien is zo hoog dat je je geen foutje kunt permitteren. Het moet gewoon lopen.”

Willem Greve prees de organisatie in Deurne. “Al was het weer dit weekend onze beste sponsor, alle lof daarvoor. Petje af voor de faciliteiten hier.” Hij droeg zijn overwinning op aan de vorig jaar maart overleden eigenaar Gerard Korbeld. Emotioneel: “Hij is helaas niet meer onder ons. Deze titel is voor hem, voor alles wat hij voor mij heeft gedaan. Heel jammer dat hij er niet bij kon zijn op het podium.”

Emotie was er ook toen zaterdag neefje Joep Schaap, zoon van zijn zus Joffra, met de nationale titel bij de children aan de haal ging. “Ja, dan komen er inderdaad wel wat emoties los. Geweldig mooi toch? Ik ben er elke ronde bij geweest en heb dagelijks contact met mijn zus en zwager. Via mijn handelscontacten probeer ik hem goed bereden te krijgen. Joep heeft een ongelooflijke instelling, is geweldig fanatiek. Ik ben erg trots op hem en ik hoop dat hij me ooit inhaalt.”

Heel apart
Ook vader Jan Greve was getuige van de titels die zijn zoon en kleinzoon veroverden en uiteraard een gelukkig mens na afloop. Een dag eerder had hij kleinzoon Joep Schaap al de nationale titel bij de children zien opeisen. “Je kunt niet meer dan blij zijn. Heel apart dat het allemaal zo samenvalt.”

Over de derde titel van Willem: “Hij heeft in Pretty Woman een ongelooflijke merrie gevonden met Gerard Koerbeld. Die heeft hem al in het zadel geholpen met Carambole, die hij voor Willem heeft vastgehouden. Willem zelf is van huis uit erg koel. Die heeft vanaf zijn twaalfde tot en met zijn 21ste elk jaar een EK gereden. Dat werpt zijn vruchten af.”

Hessel Hoekstra 
Hessel Hoekstra, vorig jaar tweede, moest ditmaal met Comthago VDL genoegen nemen met de vierde plaats. Ook de donkerbruine hengst (v. Comme il Faut) kende drie absolute topdagen. De springfout op de uitsprong van de dubbel in de laatste ronde was niet van invloed op het eindresultaat.

essel Hoekstra baalde even van de late fout, maar kon er uiteindelijk mee leven. "Jammer van die fout op het einde, maar verder sprong Comthago super deze dagen. Hij liet zich de hele week prima zien, misschien nog wel beter dan vorig jaar. Ik ben er heel blij mee. Wel bijzonder hoe het vandaag afliep. Ik denk niet dat het vaak is voorgekomen dat er in de volgorde van de top vijf op de laatste dag niets is veranderd. Ook als ik die fout niet had gemaakt, was ik vierde gebleven. De drie voor mij waren ook loepzuiver."

Komende zondag rijdt Hoekstra in Mannheim in het Oranje met Comthago, in de eerste EEF-wedstrijd waarin het om de punten gaat. "Dat was al eerder afgesproken met bondscoach Vincent Voorn. Ik rijd alleen de landenwedstrijd. daarna krijgt de hengst twee of drie weken rust, omdat hij ook in het dekseizoen zit." 

Gert-Jan Bruggink
Twee plaatsen achter Hoekstra finishte Gert-Jan Bruggink keurig als zesde met zijn schimmelruin Vigalio SHO Z (v. Vigo d’ Arsouilles). Ondanks vier strafpunten in de eerste manche op zondag verbeterde hij zijn klassering nog licht. Voor Bruggink de bevestiging dat hij er weer helemaal bij hoort. "Natuurlijk ga je naar een NK om te proberen kampioen te worden, maar eerlijk gezegd zou ik vooraf voor de zesde plaats hebben getekend. Ik besloot last minute toch te gaan. Het was wel jammer van die fout op vrijdag en die van zondag. Als ik een van de twee niet had gemaakt, had ik zelfs een medaille gewonnen. Helaas lukte dat dus net niet, maar ik heb me wel laten zien denk ik. Het waren zondag nog twee echt serieuze proeven, het werd je niet zomaar gegeven. Willem Greve zit helemaal in de sportflow, dat is abnormaal. Michael Greeve en Harrie Smolders zijn ook niet de minsten. En aansluiten achter Hessel Hoekstra en Maikel van der Vleuten is net zo min een schande. Ik ben heel blij hoe het is gegaan."

Met zijn tweede troef, de schimmelruin Fellow de Will (v. For Pleasure) boekte Gert-Jan Bruggink ook nog een tiende en een achtste plaats tijdens het CH Deurne op parcoursen over 1,40 meter, respectievelijk over twee fasen en op tijd. In die laatste rubriek volgde Willem Greve hem als achtste op de voet met de tienjarige voshengst Poker de Mariposa (v. Nabab de Reve).
 
Van der Aa en Ten Cate
Bas van der Aa sloot de titelstrijd met Gaen af op de vijftiende plaats. Eric ten Cate eindigde als achttiende met Lunette van de Marijenhoeve. Waar het NK voor hem wat teleurstellend verliep, reed hij zondag in het bijprogramma wel naar een prima tweede plaats in de wedstrijd over 1,40 meter op tijd met zijn achtjarige schimmelruin Mistral van Slabroek (v. Casago). 

Tweede foto van boven: op het podium vanaf links Michael Greeve, Willem Greve en Harrie Smolders.

ALLE UITSLAGEN VAN HET NK

Meer Springen

»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)
»
Het succes van haar paard Imagine met Kim Emmen in 2024 galmt voor Conny Viscaal ook het jaar erop nog behoorlijk na. In Den Bosch werd de door haar... (11-04-2025)
»
KRONENBERG - Hessel Hoekstra is het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg goed begonnen. De ruiter van Stal Wiefferink legde in de eerste kwalificatie... (10-04-2025)