MARKELOËR IN BARCELONA VOOR TEAMNL VAN START MET CARAMBOLE

Willem Greve in finale Nations Cup

ERMELO – Willem Greve maakt met Carambole deel uit van TeamNL tijdens de ontknoping van de strijd om de Longines FEI Nations Cup in Barcelona.

Nederland is een van de veertien landen die vrijdag aan de start komen. Bondscoach Rob Ehrens wees behalve Willem Greve met Carambole ook Harrie Smolders met Monaco, Sanne Thijssen met Con Quidam RB en bronzen Olympisch medaillewinnaar Maikel van der Vleuten met Beauville Z aan voor zijn team. Kevin Jochems is vooralsnog reserve met Turbo Z. “Het is simpel. Als we vrijdagavond met gemak de tweede ronde halen, dan hebben we ook echt een kans in de finale. Ik heb vertrouwen in deze groep.”

Drie ruiters die voor TeamNL in Barcelona aan start komen, maakten ook deel uit van het team van Ehrens bij de Olympische Spelen in Tokio, waar Oranje vierde werd. Willem Greve zit nu in het team met de hengst Carambole. “Carambole is een paard met veel souplesse die de laatste tijd heel constant gepresteerd heeft. Ik ken de ring in Barcelona goed. Daar staan de dikke oxers in het parcours kort uit de scherpe wendingen. Dan heb je paarden nodig die makkelijk springen. Dat kan Carambole. Dat geldt ook voor Monaco van Harrie Smolders, die de laatste weken echt in de flow zit. Con Quidam RB van Sanne Thijssen kan uit alle standen springen en dat is ook zo met Beauville Z en Maikel van der Vleuten. Voor nood heb ik altijd Turbo Z van Kevin Jochems nog achter de hand. Dat is een paard met heel veel vermogen”, legt Ehrens uit. 

Real Club de Polo
De finale van de Nations Cup vindt al jaren plaats in de sfeervolle piste van Real Club de Polo in Barcelona. Behalve Nederland komen dit jaar de negen landen uit de eerste Europese divisie (België, Duitsland, Frankrijk, Groot Brittannië, Ierland, Italië, Noorwegen, Zweden, Zwitserland) in actie. Concurrentie komt er verder van de Verenigde Staten, Brazilië, Canada en gastland Spanje. Voor het Europese land dat als laatste eindigt is er volgend seizoen geen plek in Divisie 1, maar zal dat moeten strijden in de EEF Series, de landencompetitie van de European Equestrian Federation. 

Alle veertien landen verschijnen vrijdagavond met vier combinaties aan start. De beste drie resultaten per land tellen. De beste acht landen gaan door naar de finale op zondagmiddag. De overige zes komen zaterdagavond tegen elkaar uit in de strijd om de Challenge Cup. (KNHS)

Programma
Vrijdag 1 oktober
20.00 uur Eerste finaleronde

Zaterdag 2 oktober
21.00 uur Challenge Cup

Zondag 3 oktober
15.00 uur Finale

Startlijsten en uitslagen

 

Meer Springen

»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)