Weer dubbelslag van Gert Bolmer

HULSTERLOO – Ook tijdens de kür van zaterdag duldde Gert Bolmer uit Den Ham geen concurrentie. Net als donderdag eiste hij opnieuw de eerste twee plaatsen op in Grade II tijdens de dressuurwedstrijden aangepaste sport in het Belgische Hulsterlo. Gert Bolmer (Den Ham) beheerste net als donderdag grade II. Zijn beide paarden Triumph en Vorman voerden het klassement aan en wisselden nu stuivertje met elkaar. Technisch en in uitstraling liepen beide paarden gelijkwaardige proeven.

Omdat Gert voor zijn nieuwe paard Vorman nog geen eigen kür heeft, reed hij op dezelfde muziek als met Triumph. De bewegingen van Vorman zijn echter net iets anders en dat verklaart het puntenverschil voor de muziek, dat bij Vorman lager uitkwam.

Op het komende EK in Moorsele is het van groot belang dat het puntentotaal voor de landenwedstrijd van de Nederlandse ploeg zo hoog mogelijk is. Nederland was vierde op de WEG in Lexington Kentucky vorig jaar, en heeft dus nog geen Olympische startplaats voor de beste drie met het landenteam veroverd.
“Maar anders dan bij de reguliere sport”, zo vertelt Wolfs, “kan een behaalde teamplaats nu op het EK later nog weer overruled worden wanneer een ander landenteam op een latere aangewezen kwalificatiewedstrijd een hoger gemiddelde behaalt. De Olympische kwalificatie behaald op het EK is dus niet absoluut. Zo zijn nu nog de regels bij de dressuur aangepast sporten. Het is dus des te belangrijker dat we zowel een kwalificatieplaats krijgen, als eentje met een zo hoog mogelijk gemiddelde!” Wolfs zal haar selectie volgende week bekend maken.

Uitslag kür grade II
1. Gert Bolmer (Den Ham Ov) – Triumph 73,830%%
2. Gert Bolmer (Den Ham Ov) – Voman 72,338%
3. Demi Vermeulen (Zevenaar) – Chiara 69,417%
4. Yvette van Geenen (Ulft) – BMC Toermalijn 67,083%
7. Janneke Achtien (Hem) – Signorita 64,083%

Kür grade III
1. Sanne Voets (Berghem) – 79,833%
2. Tessa Baaijens – van de Vrie (Goes) – Riana 72,333%

Individuele proef grade IV
2. Maarten van Stek (Hoofddorp) – William 71,25%

Meer Springen

KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)