BRABANDER ACHTER CHRISTIAN KUKUK EN STEVE GUERDAT DERDE IN PARIJS 

Weer brons Maikel van der Vleuten

Maikel van der Vleuten (rechts) op het podium met links Steve Guerdat en in het midden Christian Kukuk.

PARIJS – Maikel van der Vleuten heeft de bronzen medaille veroverd bij het springen tijdens de Olymische Spelen in  Parijs. Met zijn Beauville Z NOP moest hij het in de barrage opnemen tegen de Duitser Christian Kukuk en Zwitser Steve Guerdat, die met Checker 41 en Dynamix de Belheme respectievelijk goud en zilver kregen omgehangen.

De Brabander maakte net als Guerdat een springfout. Alleen Kukuk bleef ook in de beslissende ronde zonder averij. Van der Vleuten kopieerde met zijn prestatie op de nu veertienjarige bruine ruin (v. Bustique) het resultaat van drie jaar geleden bij de Spelen in Tokio, toen hij met hetzelfde paard eveneens als derde eindigde. De drie medaillewinnaars waren de enige ruiters, die er in de finale in slaagden op het pittige basisparcours foutloos te blijven.Voor Kim Emmen en Imagine eindigde de Olympische finale met drie springfouten in de finale en de 23ste positie in de uitslag. Harrie Smolders tikte één keer een balk uit de lepels en finishte als veertiende.

De bronzen medaille is de kers op de taart voor de paardensporters van TeamNL in Versailles na de vierde plaatsen van Dinja van Liere in de finale en die in de landenwedstrijden dressuur en springen.

“Ik wist dat ik een medaille had na de eerste omloop. Dat geeft een goed gevoel. Ik wist dat ik niets te verliezen had. Ik probeerde risico te nemen in de barrage. Christian Kukuk was snel. Dus er zat niets anders op dan risico nemen. Helaas leverde dat vandaag een springfout op”, vertelt Maikel direct na afloop. “Ik moet het nog een beetje gaan beseffen. Het is ongelooflijk. Dat staat voorop. Als je er zo dichtbij zit, dat hoop je op een andere kleur. Ik had Christian Kukuk gezien op het scherm. Ik wilde tussen hindernis 1 en 2 een galopsprong minder maken. Dat lukte niet. Toen dacht ik: ik moet het risico pakken. Met een voorwaartse afstand reed ik de dubbel in. Beauville haalde net de hoogte niet. Dat is zuur. Je moet niet onderschatten dat Beauville al vijf rondes in de benen had. Ik heb goed naar de finish kunnen rijden. Ik ben ongelooflijk trots op deze medaille.”

Fantastisch evenement
Hij vervolgt: “Ook Kim Emmen en Harrie Smolders hebben een fantastisch kampioenschap gedraaid. Het was mooi geweest als we allemaal met een medaille naar huis waren gekomen. Helaas heeft dat niet zo mogen zijn. Het was een fantastisch sportevenement. De hele beleving die we hier gehad hebben, dan is deze bronzen medaille wel een beloning op een fantastische week. TeamNL zat er dicht bij in de paardensport met drie vierde plekken. Mooi dat we nu een medaille hebben.”

“Ik heb drie keer op rij brons behaald. Dat is voor een mij een enorme bevestiging en beloning. Als je dat drie jaar op rij kan doen is dat een fantastisch gevoel”, refereert Maikel aan het brons in Tokio en twee jaar geleden op het WK in Herning, waar hij ook nog eens deel uitmaakte van het zilveren team van succescoach Jos Lansink. Daarnaast is Beauville Z het derde paard in de geschiedenis waarmee twee individuele Olympische medailles zijn gewonnen.

Jos Lansink lovend
“Maikel heeft het voor iedereen goed gemaakt”, vertelt bondscoach Jos Lansink in Versailles. “In de landenwedstrijd viel het kwartje net de verkeerde kant op. Terwijl de ruiters fantastisch reden en de paarden heel goed sprongen. Fantastisch om die bronzen medaille mee naar huis te nemen. Kim Emmen heeft een fantastisch kampioenschap gehad. De eerste Olympiade voor amazone en paard. Hun eerste zware kampioenschap. Dat kon je op de laatste dag wel een beetje zien. Imagine was op de laatste dag een beetje vermoeid, maar heeft het geweldig gedaan. Uricas van Harrie Smolders sprong alle dagen fantastisch. Ze kregen een pechfout op hindernis 5a. Als ze die fout niet hadden gemaakt, hadden ze ook geen tijdfout gehad.”

Jos Lansink looft niet alleen zijn ruiters: “Ook Parcoursbouwer Santiago Varela mag wel een gouden medaille hebben. Als je op dit veld drie combinaties in de finale in de barrage weet te krijgen, dan ben je wat mans. Ook de finale was een goed format. Dertig ruiters met barrage. De snelste en beste heeft gewonnen. Perfect zo. Dat is voor iedereen goed te volgen, ook voor leken. We moeten tevreden zijn met deze bronzen medaille”,

Ook over Van der Vleuten niets dan lof. “Maikel is met Beaville Z NOP een heel stabiele combinatie. Daarom hebben we ook een hele goede planning gemaakt aan het begin van het jaar, dat Beauville niet te veel zou doen. Ze waren hier in topvorm. We hebben voorafgaand aan de barrage tegen Maikel gezegd: geniet ervan. Je hebt niets te verliezen. Maikel heeft super gereden. Het geluk moet een beetje aan je zijde zitten”, besluit Lansink.

Uitslag individuele finale
Goud: Christian Kukuk (Dui) – Checker 47 - 0-0, 38,34 seconde.
Zilver: Steve Guerdat (Zwi) – Dynamix de Belheme - 0-4, 38.38.
Brons: Maikel van der Vleuten – Beauville - Z NOP  0-4, 39.12.
14. Harrie Smolders (Grobbendonk, Bel.) – Uricas van de Kattevennen 6.
23. Kim Emmen (Raamsdonk) – Imagine 12.
 

 

Meer Springen

»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)