Vos tweede, Been derde bij primeur

SIBCULO – De Ier Ivan Dalton had donderdagmiddag de primeur van de eerste echte zege tijdens de eerste editie van het CSI Jumping Tour Holland. Dalton won met Alda Cruise de rubriek over 1,35 meter direct op tijd voor de Medium Tour. Met zijn tijd van 63,94 sezonde was hij de rapste op het parcours over elf hindernissen en dertien sprongen, dat Marinus Vos had klaargezet.

Robert Vos (foto), de zoon van de parcoursontwerper, had lange tijd de leiding met de negenjarige zwarte hengst VDL Warlock (v. Indoctro x Ahorn), maar moest met zijn chrono van 64,39 seconde tevreden zijn met de tweede positie. Vos bleef op zijn beurt plaatsgenoot Remco Been uit Wierden voor, die met Noble Graaf in 64,55 derde werd. Achter het Twentse tweetal legden Maureen Bonder met Alex en Sander Geerink met Aramis beslag op de plaatsen vier en vijf.

In de openingsrubriek voor jonge paarden (1,25/1,30 meter) bleven veertien combinaties foutloos. Ze deelden de eerste plek, omdat de tijd er niet toe deed.

Vrijdag wordt er voor het eerst ook gereden in de Big Tour. Na afloop van de tweede concoursdag is er vanaf 21.00 uur een spetterend ruiterbal met een speciale act. Jumping Tour Holland wordt zondag afgesloten met drie finales, waaronder de strijd om de Grote Prijs van de Gemeente Hardenberg voor de zwaarste klasse. Dan staat er 23.000 euro op het spel.
Het concours op de terreinen van de Altena Stables is ook dan gratis toegankelijk. Een dag eerder is de eindstrijd voor de Medium Tour de hoofdrubriek.

Uitslag Medium Tour, 1,35 meter

Uitslag Youngsters, 1,25/1,30 meter

Zie voor meer informatie www.jumpingtour.nl

Meer Springen

»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)