NEDERLAND KOMT HALVE SECONDE TE LAAT VOOR BRONS, GOUD GROOT-BRITTANNIË 

Vierde plaats springruiters in Parijs

Het team van Nederland bij de presentatie op Paleis Het Loo. Vanaf links Maikel van der Vleuten, Harrie Smolders, bondscoach Jos Lansink, Willem Greve en Kim Emmen.

PARIJS – De Nederlandse springruiters zijn bij de Olympische Spelen in Parijs vierde geworden in de landenwedstrijd. Een medaille bleef net buiten bereik.

Nadat Maikel van der Vleuten op Beauville Z als eerste ruiter voor Oranje met zes strafpunten het parcours afsloot, slaagde de op het laatste moment als vervangster van Willem Greve met Grandorado TN NOP in het team opgenomen Kim Emmen er met Imagine op prachtige wijze in net als een dag eerder foutloos te blijven. Het ene strafpunt dat slotruiter Harrie Smolders opliep wegens het overschrijden van de toegestane tijd met Uricas van de Kattevennen voorkwam dat Oranje het brons kreeg omgehangen. Dat ging nu naar de Fransen, die met drie ruiters 0,57 seconde snelle rond gingen.De Olympische titel ging naar Groot Brittannië, het zilver was voor de Verenigde Staten.

Bondscoach Jos Lansink (rechts) hield er een dubbel gevoel aan over. “De Olympische Spelen zijn één keer in de vier jaar, de Road to Paris was lang. Als je er dan zo dicht bij bent, dan is dat heel zuur. Maar aan de andere kant: de paarden hebben allemaal heel sterk gesprongen en de ruiters hebben fantastisch gereden. Dit is topsport. Ik moet ook realistisch blijven, we wisten van te voren dat er vijf of zes teams dicht bij elkaar zouden eindigen. De vorm van de dag zou belangrijk zijn en het kwartje moest de goede kant op vallen, dat deed het helaas niet.”

Maikel van der Vleuten Z over zijn rit: “Beauville sprong geweldig, net als gisteren. Alleen landden we wat verder dan verwacht na de eerste hindernis in de driesprong waardoor de ruimte van hindernis A naar hindernis B heel kort werd en de voorwaartse drang eruit was op C. Dat kostte helaas een balk. Gelukkig hebben we het daarna weer goed op kunnen pakken en sprong hij super tot het einde.”

Super blij
Als tweede Nederlander in de baan reed Kim Emmen een knap foutloos parcours: “Vandaag stond er een flinke proef met twee combinaties en een driesprong, meer sprongen en dezelfde tijd en hetzelfde aantal meters in vergelijking met het parcours van gisteren. Om binnen de tijd te blijven moest ik er vanaf hindernis één al voor gaan en goed rijden. Het pakte voor mij super uit. Ik ben best koel en niet snel van mijn focus af te brengen, maar het was een super ervaring en ik ben enorm blij met mijn foutloze ritten van gisteren en vandaag”, vertelt de amazone met emotie.

Ook Harrie Smolders reed met Uricas van de Kattevennen een foutloos parcours. Wel noteerde hij dus een tijdfout voor tijdsoverschrijding. Smolders na zijn rit: “Het is super balen. De paarden zijn in vorm, de ruiters zijn in vorm en dat we er dan net geen medaille uit kunnen slepen is dat heel zuur. Mijn ronde liep zoals ik hem in gedachten had en ik reed naar de mogelijkheden van mijn paard. De Fransen hebben van nature iets snellere paarden. Uricas sprong fantastisch vandaag, maar op het einde moest ik een aantal extra galopsprongen maken. Het is jammer dat we niet op het podium staan. Het is nu even door de zure appel heen bijten, morgen gaat de knop om en dan gaan we voor de individuele kwalificatie van maandag.”

Individuele wedstrijd
Na twee rustdagen volgt dan de individuele kwalificatiewedstrijd, waaraan 75 combinaties mogen deelnemen - drie combinaties per team plus individueel startende ruiters. De individuele kwalificatie wordt uitgevoerd over één ronde. De dertig hoogstgeplaatste combinaties mogen dinsdag van start in de finale waarin de individuele medailles worden verdeeld. De behaalde resultaten in de kwalificatie tellen niet mee, alle combinaties beginnen met nul strafpunten aan de individuele finale.
 

Meer Springen

ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)