AMAZONE UIT OUD-OOTMARSUM IN HELLENDOORN KEER EERSTE, TWEEDE, DERDE EN VIERDE

Vier op een rij voor Caroline Müller

HELLENDOORN – Caroline Müller scoorde vrijdag tijdens het indoorconcours in ’t Oale Spoor vier op een rij. Met haar twee paarden Numero Due en Diarindo Z bezette ze een eerste, een tweede, een derde en een vierde plaats.

De amazone van Stal De Wiemselbach uit Oud-Ootmarsum zegevierde met de negenjarige goedgekeurde hengst Numero Due (v. Numero Uno x Singular Joter II) overtuigend in de klasse ZZ. Met haar tijd van 34,40 seconde in de barrage was ze aanzienlijk sneller dan nummer twee Hendrik Jan Schuttert met Gamira (37,23) en nummer drie Pim Mulder op Fabrice (37,73). Met de negen jaar oude ruin Diarindo Z (v. Diarado x Indoctro eindigde Caroline Müller ook nog als vierde.

“Het liep allemaal fijn”, concludeerde Caroline Müller. De partner van Daan Horn: “Hellendoorn is voor mij een prettig concours, dat prima past in ons programma. Je kunt er drie dagen lang prima alles rijden met paarden in alle categorieën, van groen in de BB tot en met ervaren in het 1,40 meter. Zelf ben ik nu alleen op donderdag en vrijdag geweest. In twee dagen vier proeven lopen van een goede parcoursbouwer als Sjack Meuleman, daar leren ze echt van.”

Alles wat nodig is
Vooral Numero Due is een oogappel van haar. “Van hem als springpaard ben ik gek. Hij heeft alles wat nodig is, maar ik denk dat hij behalve als springpaard ook voor de fokkerij heel interessant is. Hij heeft een heel interessante afstammingslijn. Singular komt uit de grootmoeder van de grote schimmel Calvaro V van Willi Melliger. Diarado komt uit het zelfde stammetje als de goedgekeurde hengst Justice, die verrichtingskampioen was.”
 
Als moeder van twee kinderen (Lisa van vier en Nick, die maandag één jaar wordt), heeft de 35-jarige amazone er geen behoefte aan zich elke week aan te melden voor een internationaal concours. “Elke week ergens ver weg knallen, is niet nodig. Zeker niet als je ook in de buurt goede concoursen over 1,40 meter hebt, zoals in Hellendoorn. Als moeder van jonge kinderen heb je natuurlijk ook fasen dat je iets minder met de sport bezig bent dan in het verleden. Voor ons heeft dat eigenlijk wel goed uitgepakt. We hebben paarden verkocht en vervolgen zelf veulens gefokt en aangekocht, die we richting hengstenhouderij, springsport of handel willen opleiden.

Een paar mooie doelen

Momenteel heeft de amazone, die eerder internationaal op het hoogste niveau uitkwam voor Duitsland, achter haar twee negenjarige toppers Numero Due en Diarindo Z in elke jaargang wel een aantal talenten achter de hand. “Ik denk dat we zo weer een stap verder kunnen zetten. Dus niet om vier weken per maand internationaal te gaan, wel om in elk jaar een paar mooie doelen te stellen. Dan kijken we wel hoe alles zich ontwikkelt. We moeten nuchter zijn. We hebben een gezin, een bedrijf en een hengstenhouderij. Die moeten allemaal goed lopen. Als je dan vlijtig bent, zie je vanzelf wel waar je uitkomt.”

Achter Pim Mulder (rechts) met Baretta S moest Caroline Müller in de Grote Prijs over 1,40 meter met Diarindo Z genoegen nemen met de tweede plek en werd ze derde met Numero Uno. Vasco Campana stuurde in deze toprubriek Ebolia Z naar de vierde stek.

Peter Olthof moest in de klasse Z met Flying Dream H op snelheid royaal zijn meerdere erkennen in winnaar Rens Rovers, die Herrike in een gezwind tempo en foutloos over het parcours leidde. Achter Pim Mulder met Gucci werd Vasco Campana, dit keer met Fantomas, ook nu vierde. De vijfde positie was voor Emilia Kerimaa, die Foxie DVC onder het zadel had.

Jan Schuttert
De stemming van Jan Schuttert werd er alleen maar beter op na zijn winst met In the Mood HS in de klasse M. Ook Chris Hagenvoort met Grati Utopia en Steven Veldhuis met Inferno hadden het nakijken tegen de combinatie uit Stegeren.

Vasco Campana boekte wel een zege in de klasse L van zaterdag, waarin hij met Punters Lovely al zijn tegenstanders de baas bleef. Jan Tippe met C Milo Z en nogmaals Vasco Campana op Gratina V namen de volgende ereplaatsen voor hun rekening.

De overwinning in de klasse M op zaterdag ging naar Lieke Reinders-Ophof met Imago. Ze was bijna twee volle seconden sneller dan Jan Gohl met Izebelle. Leonie Reekers werd derde met El Chapo.
Mandy Asbroek was met Haseraura superieur in de klasse L, waarin Janneke Koppelman met Wisteria en Noa Grevinga met I’m the Man als tweede en derde eindigden.

Meer Springen

WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)