Vicky Helthuis ’grand lady’ Galoppade

BATHMEN – Vicky Helthuis ontpopte zich tijdens de strijd om de provincial titels in Bathmen tot de ‘grand lady’ van de Galoppade 2014. De Weerselose pakte met Chappeau (foto, v. Niveau) het kampioenschap in de klasse ZZ, werd daarin achter Rob Wiefferink op Wervelwind met haar tweede troef Lotus derde en veroverde met Alexis ook nog eens de derde prijs in de klasse Z. Die werd gewonnen door routinier Jan Weersink met C. Valentijn, voor Fleuranse Verhoek met Capitol.

Vicky Helthuis maakte op de slotdag in twee omlopen met Chappeau maar één springfout. Wiefferink tikte er een balk meer af en de Weerselose raakte met Lotus het hout drie maal te zwaar.

Steven Veldhuis liet zijn naam op de lijst van kampioenen zetten door zijn zege met Cillia B in de klasse M. Joey Lansink was goed voor zilver met Edessa Hz en de derde plek was voor Britt Vaanholt met Candic.

Nadieh Plegt was met Ksh Callord de sterkste in de klasse L. Ze bleef als enige foutloos in de beslissende rit en kon het zich permitteren bijna acht seconde achter te blijven bij de tijd van Anne-Lotte-Tijhuis die met Desperado een balk liet vallen. Anke Booijink werd derde met Arona.

Jesse Seiger was de grote man in de klasse B. Met Fiore werd hij gewaardeerd met 90 stijlpunten. Daaraan kon nummer twee Rielke Roeland met Everglade (83) lang niet tippen. Ook de derde positive was voor Seiger, die met Boa’s Etan 81 punten scoorde.

Meer Springen

Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)