SJAAK SLEIDERINK MOET IN AMBT-DELDEN BUIGEN VOOR GLENN KNOESTER

Verst weg wint van dichtst bij

AMBT-DELDEN – Omroeper van dienst Jan Wilmink verwoordde het zaterdagavond treffend. De ruiter die van het verst moest komen, versloeg uiteindelijk de man die het dichtst bij manege De Hoffmeijer domicilie houdt. Sjaak Sleiderink leek vrijdagavond de zege in de Grote Prijs van Indoor Ambt-Delden binnen te hebben. Maar laatste starter Glenn Knoester uit Assendelft verstoorde het feestje van de tegenwoordig vanuit Deldenerbroek actieve Denekamper.

Liefst zestien van de 41 gestarte combinaties van de hoofdrubriek over 1,40 meter eisten een plekje op in de extra rondgang. Maar slechts vijf daarvan sloten ook de beslissende omloop foutloos af. Zoï Snels was als zevende kandidaat met I’am Special de Muze de eerste die geen averij opliep. Maar zijn tijd van 46,42 seconde was bij voorbaat kansloos tegen de nog volgende favorieten, als deze de balken op hun plaats zouden laten liggen.

Dairmuid Howley was met de achtjarige vosmerrie Dakota van het Schuttershof (v. Darco) de eerste, die dat lukte. Met zijn chrono van 42,21 seconde was de stalruiter van Het Oosterbrook uit De Lutte aanzienlijk rapper en zette hij de nog volgende concurrenten behoorlijk onder druk. Sjaak Sleiderink liet zich er niet door van de wijs brengen en dook op zijn elfjarige vosruin Ivan R (v. Apple Juice) met 40,27 seconde nog bijna twee seconden onder de tijd van Howley. Maar het zou niet voldoende blijken voor de winst. Glenn Knoester reed met de veertienjarige vosruin Alpicor (v. Lupicor) in 38,89 seconde beheerst naar de overwinning.

Echt team
Voor de 25-jarige Knoester, die behalve de hoofdprijs van 500 euro ook nog eens een forse bonus in de vorm van een tegoedbon voor liefst 1800 euro aan tuinmeubelen mee naar huis nam, is Alpicor de rode draad door zijn ruiterleven. “Ik heb hem al vanaf de klasse L, we kennen elkaar door en door. Vorig jaar heb ik met hem de Grote Prijs van Amsterdam gereden. We zijn een echt team, dat is het allerbelangrijkste. Alpicor is eigendom van Chantal Derksen, die hem samen met haar vader heeft gefokt. Zij doet dit paard nooit meer weg. Alpicor heeft me in deze sport gebracht waar ik nu ben. Hij is heel voorzichtig en heeft een top instelling. Van zichzelf is hij al heel snel. Vanavond kon ik overal mooi de eerste afstand pakken. Het voelde goed, waardoor ik naar de laatste oxer mooi rustig kon blijven.”

Glenn Knoester maakte dit indoorseizoen bewust de keuze wat minder internationaal te rijden en zich vaker in eigen land op concoursen te laten zien. “Ik ben momenteel wat meer bezig met het opleiden van jonge paarden. Ik heb nu vijf jaar mijn eigen bedrijf en best wel een aardig netwerk opgebouwd. Dat wil ik iets meer professionaliseren om meer aan de handel te kunnen doen. Maar dat hoop ik wel te combineren met goede resultaten in de sport.”

Best tevreden, vorm prima

Sjaak Sleiderink, onlangs met Ivan R wel de beste in Bathmen, accepteerde zijn verlies op de valreep als een man. “Natuurlijk is het zuur als je er op het eind nog afgereden wordt, maar ik ben best tevreden met hoe Ivan sprong en hoe het parcours liep. Ik wist dat Glenn een supersnel paard heeft. Het was jammer dat ik hier twee keer een terugafstand moest nemen. Maar de vorm is prima.”

Zeges Nuri Dijks en Sven Peters
Nuri Dijks pakte in Ambt-Delden met de bruine schimmelhengst Addison de overwinning in de klasse ZZ. Sven Peters met Fiësta en Stijn Roelink boden nog het meest weerstand.
Renate Beuving verraste met Horsinaa in de klasse Z overtuigend vier regionale troeven. Mareille Engbers met Eastern Loma, Tom Brinkman met First Lady, Koen Westendorp met Helsinki en Jessie Wiefferink met Apourti bezetten de plaatsen twee tot en met vijf.

Sven Peters was met Iepje-M met afstand de snelste foutloze deelnemer in de klasse M. Lisanne Smit met Hawaii en Steven Veldhuis met Redmill Installera deelden de tweede plek.

Pernille Josse schreef vrijdag met Meyboom's Miss Pandora de rubriek over twee fasen in de klasse L op haar naam. Het verschil met nummer twee Gerbert te Koppele met Heavy was slechts 0,06 seconde, de als derde finishende Job Rothstegge bleef in de zeer spannend verlopen proef maar 0,18 seconde achter bij de winnares.

Dalien Lansink zegevierde in de klasse B op stijl. Met Watch Me verzamelde ze 80 stiojlpunten. Rob Vree Egberts werd tweede met Dezler Z (77,5) en Janike Lammers derde met A Lucky Girl (75).

Bij de foto’s
Bij de foto’s van boven naar onder:
Glenn Knoester, gevolgd door Sjaak Sleiderink en Dairmuid Howley na de hoofdrubriek over 1,40 meter.
Glenn Knoester met Alpicor op weg naar zijn zege.
Sjaak Sleiderink met Ivan R.
 

Meer Springen

VRAGENDER – Jasmin Seppälä kroonde zich vrijdag tot winnares van de Grote Prijs van Outdoor Vragender. Met haar vosmerrie Newsflash (v. Conthargos)... (15-09-2026)
ASCONA – Hessel Hoekstra en Thijmen en Faye-Louise Vos reden afgelopen weekend keurig in het voorste gelid mee tijdens het concours in het Zwitserse... (14-09-2026)
Gert-Jan Bruggink tekende afgelopen weekend voor prima prestaties tijdens het CSI2* in het Italiaanse Bedizzole. Op de terreinen van het Borgo la... (14-09-2026)
HELLENDOORN – Amazones domineerden vrijdag in de strijd om de Grote Prijs van Jumping Outdoorn Hellendoorn. Slechts twee mannelijke deelnemers... (11-09-2026)
HELLENDOORN – Steven Veldhuis ontpopte zich donderdag tot de grote man op de tweede dag van Jumping Outdoor Hellendoorn. De Haaksbergenaar veroverde... (11-09-2026)
RIJSSEN – De laatste editie van de TCN Jumping Tour van dit jaar leverde dinsdag een unieke ontknoping op. De toprubriek om de ‘kleine’ Grote Prijs... (09-09-2026)
HOEVELAKEN  - Hessel Hoekstra en Jessie Wiefferink waren zaterdag zeer succesvol tijdens het concours van de rijvereniging De Laak in Hoevelaken. (08-09-2026)
AVENCHES – Thijmen Vos leverde zaterdag een puike prestatie in het Zwitserse Avenches. In de rubriek over 1,50 meter met barrage reed de Wierdenaar,... (07-09-2026)
LANGEVEEN – Het kon zondag niet op voor Mayke Leusink. Het misschien wel grootste talent uit deze contreien reed twee keer naar de eindzege in de... (07-09-2026)
LANGEVEEN – Lars Schröder bevestigde vrijdag zijn goede vorm door met zijn 12-jarige vosruin EIC Ambiance du Signeur de zege op te eisen in de... (05-09-2026)
VEENINGEN – Hessel Hoekstra lijkt dit jaar een abonnement te hebben op het winnen van een Grote Prijs. Zondag deed hij het voor de derde jaar op rij... (30-08-2026)
ERMELO - Steven Veldhuis veroverde vrijdag met Pardi de nationale titel bij de zesjarige sportpaarden. In de finale van de strijd om de Van Santvoort... (29-08-2026)
ERMELO – De KNHS heeft besloten het contract met bondscoach Wout-Jan van der Schans dat eind dit jaar afloopt, stop te zetten.  (28-08-2026)
LATTROP - Jan Roelink uit Lattrop, tientallen jaren een zeer gewaardeerd nationaal jurylid bij hippische evenementen, is maandagochtend op 84-jarige... (25-08-2026)
VRIEZENVEEN – Het voor dinsdagavond 25 augustus geplande masterspringen bij Horse Centre Twente in Vriezenveen gaat niet door. In verband met... (24-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voelt zich prima thuis in Tubbergen. Met zijn VDL Mindset ES zegevierde de ruiter uit Enter zondag in de strijd om de... (23-08-2026)
Lars Schröder met Orlando.
TUBBERGEN – Lars Schröder eiste zaterdag de zege op in de ‘kleine’ Grote Prijs tijdens Hippisch Geesteren. Op het parcours over 1,35 meter met... (22-08-2026)
ERMELO – Wesley Mulder was zaterdag dicht bij de zege in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* Ermelo. Met C-Livia RV Z eindigde hij als tweede... (22-08-2026)
TUBBERGEN – Drie weken nadat ze in Lattrop al veel indruk maakte, imponeerde Mayke Leusink met haar tienjarige topmerrie Galobke Z (v. Guidam Sohn)... (21-08-2026)
AKEN – Voor Willem Greve zit het WK springen in Aken er op. In de tweede ronde van de landenwedstrijd maakte Greve al op de eerste hindernis een... (21-08-2026)