ZOON VAN NUMERO UNO CENTRAAL TIJDENS HENGSTENSHOW VAN DE WIEMSELBACH

Van Gogh switcht naar topfokkerij

OUD  OOTMARSUM - Met een overwinning in één van zijn laatste wedstrijden, de finale van de Midden Tour tijdens CSI4* Poznan eind vorig jaar, sluit de uiterst succesvolle hengst Van Gogh zijn sportieve loopbaan af. De keur verklaarde Numero Uno-zoon gaat zich bij De Wiemselbach vanaf komend seizoen volledig op de fokkerij richten.

Onder Caroline Müller en vervolgens Marco Kutscher (foto) behaalde de in 2002 geboren Numero Uno-zoon talloze successen. Hij behoorde jarenlang tot de wereldtop, met overwinningen als de GCT Grand Prix van Valkenswaard, de EEM Grand Prix van Los Angeles en de EEM Grand Prix van Hong Kong. In totaal sprong de door Peter en Renate Stultiëns gefokte hengst meer dan een miljoen euro aan prijzengeld bijeen. “We kijken terug op fantastische sportieve jaren en een succesvolle en prettige samenwerking met Marco Kutscher. We mochten vele hoogtepunten en overwinningen vieren en hij kwam meerdere malen uit voor het Duitse team. Wij willen nogmaals onze dank uitspreken naar diegenen die aan de basis van het succes van deze hengst hebben gestaan. Allereerst Caroline Müller die de gehele opleiding heeft verzorgd en Van Gogh naar het niveau van 1,60 meter heeft gebracht. Daarnaast ook het team van Stall Kutscher-Bitter met vaste verzorgster Annamari Lahtinen en natuurlijk topruiter Marco Kutscher”, is Daan Horn hen erkentelijk.

Grote toekomst
Van Gogh zal tijdens de hengstenshow van De Wiemselbach op 7 April 2019 officieel zijn sportieve loopbaan beëindigen. Daarbij zal nogmaals worden teruggeblikt op de vele sportieve successen van de afgelopen jaren. In de fokkerij timmert hij al jaren hard aan de weg en er ligt nog een grote toekomst voor hem in het verschiet als vererver. Op de internationale concoursen wordt hij sterk vertegenwoordigd door verdienstelijk presterende nakomelingen als Bella Brown, Dena-Sienne, Ceylon, Vincent 163, Vallejo, Fabio en Giro de la Luna. Bij het KWPN heeft hij zoon Innovation (mv.Contendro I) reeds goedgekeurd gekregen en in 2016 werd Van Gogh voor zijn bijdrage aan de fokkerij beloond met het keurpredicaat. Vanaf heden is hij zowel vers als middels diepvriessperma beschikbaar bij De Wiemselbach.

Meer Springen

Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)