ZOON VAN NUMERO UNO CENTRAAL TIJDENS HENGSTENSHOW VAN DE WIEMSELBACH

Van Gogh switcht naar topfokkerij

OUD  OOTMARSUM - Met een overwinning in één van zijn laatste wedstrijden, de finale van de Midden Tour tijdens CSI4* Poznan eind vorig jaar, sluit de uiterst succesvolle hengst Van Gogh zijn sportieve loopbaan af. De keur verklaarde Numero Uno-zoon gaat zich bij De Wiemselbach vanaf komend seizoen volledig op de fokkerij richten.

Onder Caroline Müller en vervolgens Marco Kutscher (foto) behaalde de in 2002 geboren Numero Uno-zoon talloze successen. Hij behoorde jarenlang tot de wereldtop, met overwinningen als de GCT Grand Prix van Valkenswaard, de EEM Grand Prix van Los Angeles en de EEM Grand Prix van Hong Kong. In totaal sprong de door Peter en Renate Stultiëns gefokte hengst meer dan een miljoen euro aan prijzengeld bijeen. “We kijken terug op fantastische sportieve jaren en een succesvolle en prettige samenwerking met Marco Kutscher. We mochten vele hoogtepunten en overwinningen vieren en hij kwam meerdere malen uit voor het Duitse team. Wij willen nogmaals onze dank uitspreken naar diegenen die aan de basis van het succes van deze hengst hebben gestaan. Allereerst Caroline Müller die de gehele opleiding heeft verzorgd en Van Gogh naar het niveau van 1,60 meter heeft gebracht. Daarnaast ook het team van Stall Kutscher-Bitter met vaste verzorgster Annamari Lahtinen en natuurlijk topruiter Marco Kutscher”, is Daan Horn hen erkentelijk.

Grote toekomst
Van Gogh zal tijdens de hengstenshow van De Wiemselbach op 7 April 2019 officieel zijn sportieve loopbaan beëindigen. Daarbij zal nogmaals worden teruggeblikt op de vele sportieve successen van de afgelopen jaren. In de fokkerij timmert hij al jaren hard aan de weg en er ligt nog een grote toekomst voor hem in het verschiet als vererver. Op de internationale concoursen wordt hij sterk vertegenwoordigd door verdienstelijk presterende nakomelingen als Bella Brown, Dena-Sienne, Ceylon, Vincent 163, Vallejo, Fabio en Giro de la Luna. Bij het KWPN heeft hij zoon Innovation (mv.Contendro I) reeds goedgekeurd gekregen en in 2016 werd Van Gogh voor zijn bijdrage aan de fokkerij beloond met het keurpredicaat. Vanaf heden is hij zowel vers als middels diepvriessperma beschikbaar bij De Wiemselbach.

Meer Springen

»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)