ZEGES VOOR JORDY WILKEN, RODERICK VAN DE ENGH, HESSEL HOEKSTRA EN MART IJLAND

Twentse topdag bij CH De Wolden

Hessel Hoekstra met Galdal Me. Foto © Hans Khoe.

ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit onze regio. Jordy Wilken, Roderick van den Engh, Hessel Hoekstra en Mart IJland smaakten het zoet van de overwinning.

De zwaarste rubriek van de dag over 1,45 meter op tijd werd een prooi voor Hessel Hoekstra met de veertienjarige bruine ruin Galdal Me (v. Zambesi TN). Amke Bekhuis werd vierde met de een jaar oudere hengst Acuero (v. Acorado) en Wesley ter Harmsel vijfde met de eveneens vijftienjarige bruine merrie Fleur-Sinaa-a (v. Cardento 933).

Barrage stuk gemakkelijker
Waar het basisparcours een behoorlijke uitdaging voor de deelnemers was, leek de barrage een stuk gemakkelijker te rijden. De eerste zes combinaties bleven zonder fouten. De Duitse Charlotte Höing zette in de eerste rit 42.53 op de klok, maar al gauw bleek die tijd voor verbetering vatbaar. In rit drie dook Wesley ter Harmsel eronder en de als vierde startende Weite Oldenziel uit Grolloo verbeterde die tijd weer. De man die naast een drukke baan als directeur/eigenaar van een farmaceutisch bedrijf niet wekelijks concoursen rijdt, hield zich tussen de full-profs uitstekend staande.

Aankomend crack
Tot de voorlaatste rit bleef Oldenziel zelfs aan de leiding. Hessel Hoekstra, de man die dit jaar debuteerde op het prestigieuze CHIO in Aken, liet zien niet voor niets als aankomend crack te worden bestempeld. Hij reed snel, foutloos en liet de klok staan op 39,29 seconde. “Ik had de rit van Weite niet gezien, omdat ik aan het inrijden was, maar hoorde wel dat het snel was. Toen wist ik wat me te doen stond, een snelle rit rijden”, aldus Hoekstra. “De barrage was mooi neergezet en als ruiter had je wel enige keus in de te rijden lijnen. Voor mij pakte dat goed uit”, aldus de ruiter uit Enter.

Mart IJland liet met de tienjarige bruine ruin Phenix van de Noordheuvel (v. Zambesi TN) de complete concurrentie achter zich in de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen. Jasmin Seppälä eindigde als zesde met de negen jaar oude vosruin Lord Toulon (v. Etoulon),

Steven Veldhuis
Roderick van den Engh schreef de rubriek over 1,20 meter op zijn naam met Lover Boy, waarmee hij een dag eerder al vijfde was geworden. Steven Veldhuis volgde als tweede met Sanctos DW. 
Jordy Wilken mocht de eerste prijs afhalen na de rubriek voor vijfjarige paarden met Purple Ludina Hk. Steven Veldhuis werd nu derde met Perfect Touch. De Haaksbergenaar had donderdag wel de winst gepakt met de bruine hengst.

Joanne Wes finishte vrijdag als vijfde in groep A over 1,30 meter met Mory. Ashley Spiele-te Wierik werd tweede in de proef voor zesjarige paarden met Olida Hsh. Donderdag waren er nog vijf klasseringen ion de top tien voor regioruiters. Annelies Vorsselmans met de negenjarige schimmelmerrie Leuke Vrouw (v. Emir R) en Conor Drain met de elfjarige bruine ruin Jamal EB (v. Action Breaker) eindigden als negende en tiende. Jasmin Seppälä werd negende over 1,40 meter op tijd met Lord Toulon. Vijfde plaatsen waren er voor Mart IJland met Magnum Ve over 1,35 meter op tijd en voor Hendrik-Jan Schuttert op Myraldine D over 1,30 meter met twee fasen.

Meer Springen

SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)