Twents gekleurd Oranje valt terug

SOPOT – Het Twents gekleurde Nederlandse springruiterteam is er in het Poolse Sopot niet in geslaagd een topklassering te veroveren in de tweede divisie van de Furusiyya FEI Nations Cup-wedstrijd. Oranje viel na een sterke tweede plaats in de eerste manche fors terug in de tweede omloop. Zweden won in Sopot.

 

In de tweede manche moest Michel Hendrix met Wait and See twee springfouten accepteren, na in de eerste ronde slechts één strafpunt voor het overschrijden van de tijd aan zijn broek te hebben gekregen. Bart Haselbekke bleef in de eerste manche van zijn debuut in het seniorenteam foutloos, maar noteerde in de tweede ronde twee springfouten met een overigens zeer goed springende Wigeunerin. Ook Stéphanie Brugman (Hengelo) liep met Waldo een foutloze eerste ronde, maar zij moest in de tweede manche eveneens twee springfouten incasseren.

Wesley Heijdens, die in de eerste manche de strijd staakte na met Dallas du Domaine Z twee springfouten te hebben gemaakt, leek in de tweede ronde op weg om een foutloos parcours neer te zetten. Dallas du Domaine Z raakte echter nipt het water van de sloot, waardoor Heijdens met vier strafpunten aan de eindstreep kwam.

De Zweden wonnen de landenwedstrijd en de laatste ruiter hoefde zelfs niet meer in actie te komen, omdat de twee springfouten van Jens Fredricson naast de dubbele foutloze parcoursen van Malin Baryard en Emma Emanuelsson goed genoeg waren voor de zege. Na de eerste manche stonden vier landen - België, Zwitserland, Denemarken en Polen - op een gedeelde vijfde plaats met negen strafpunten. België en Zwitserland mochten dankzij een betere totaal tijd terug komen voor de tweede ronde. België profiteerde geweldig door op te klimmen naar de tweede plaats in de uitslag, waardoor het nu met één punt voorsprong aan de leiding blijft in de tweede divisie, voor de Zweden. Noorwegen, dat als vierde eindigde achter de verrassende Hongaren, is in de competitie derde.

De FEI maakte vandaag in Lausanne bekend dat Duitsland zich toch mag proberen te kwalificeren voor de finale in Barcelona van de eerste divisie van de Furusiyya FEI Nations Cup. Daarvoor werden de wedstrijden in Rotterdam, Aken en Hickstead aangewezen.
In het Canadese Spruce Meadows (Calgary) won het Ierse nationale team, gevolgd door de USA en Canada. De laatste twee landen plaatsten zich daardoor in de Noord-Amerikaanse League voor de finale van de Furusiyya FEI Nations Cup in september a.s. in Barcelona.
(Bron KNHS)

Meer Springen

»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)