Tweede plek voor Vincent Geerink

VRAGENDER - Vincent Geerink (foto) was zaterdag een van de hoofdrolspelers in de finale van de Medium Tour tijdens Jumping de Achterhoek. Achter winnaar Rogier Linssen met de pas zevenjarige Donanso (v. Vingino) legde de ruiter uit Gelselaar in de wedstrijd over 1,40 met barrage beslag op de tweede plaats met de negenjarige bruine ruin Beaumont (v. Vermont x Julio Mariner. Remco Been werd vijfde met zijn vosmerrie Umen Ulay, Frank Schuttert achtste met Cudieblue.

Tijdens het slotstuk van de zaterdag spatten de vonken figuurlijk van de ijzers, want de paarden werden in de barrage tot topsnelheden aangemoedigd. Veertien van de zestig deelnemers drongen door tot de barrage, waarin Vincent Geerink al vrij snel een zeer snelle ronde realiseerde in 30,26 seconde. Roelof Bril uit  deed een dappere poging door voor een pilaar de dubbelsprong in te rijden, maar strandde met Catherina F (v. Con Capitol) met een balk.

Frank Schuttert wilde de door zijn vader gesponsorde rubriek ook wel winnen, maar kreeg eveneens een fout op de dubbelsprong met de groot galopperende Cudieblue. De Egyptische snelheidsduivel Karim El Zoghby voerde de spanning nog wat op met zijn ‘straaljager’ Coulour Girl (v. Cormint), die op 28,35 seconden uitkwam, maar in de haast de laatste hindernis naar beneden sprong.

Rogier Linssen maakte zo weinig mogelijk galopsprongen met Donanso zonder hectisch te rijden en pakte zo de leiding met een tijd van 29,56 seconde. De Australiër James Paterson Robinson, die ook niet vies is van snel rijden, gaf alles. Ook hij dook onder de tijd met 28,73, maar moest dit eveneens met een fout op de laatste hindernis bekopen.

Zege Britt Wiefferink
Zaterdag werden vier internationale rubrieken verreden, waarvan Britt Wiefferink de proef over 1,20 meter won met haartienjarige bruine merrie Apourti (v. Quinar). Rianne Nalis werd derde met Aninn, Bart Haselbekke zevende met Chase.

De twee andere zeges gingen naar Duitsland. De Grote Prijs van het CSI 1 werd een prooi voor de Duitser Felix Schneider, waarbij Sanne Thijssen op de derde plaats met Dublin (v. Cantos) de beste Nederlandse combinatie was. Over twee fasen in de Small Tour van het CSI 1 was Sander Geerink met Colandro goed voor de derde prijs en eindigde Willem Greve met Dantos HBC als achtste.

Zondag staan de laatste drie springrubrieken van Jumping de Achterhoek op het programma. De Rabobank Grote Prijs van de Achterhoek begint om 15.00 uur.

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)