EVENEMENT IN DE VOSSENBOS NU TWEEDAAGS NATIONAAL CONCOURS

Triple Crown op het spel in Wierden

Remco Been met Holland van de Bisschop in 2019

WIERDEN – De jaargang 2021 van Indoor Wierden krijgt een ander karakter dan die van de voorgaande jaren. De wedstrijd speelt zich dit keer over slechts twee dagen af en mist de internationale status.

Een en ander is een direct gevolg van het nog altijd welig tierende coronavirus. Het is de organiserende Eschruiters niet toegestaan tijdelijke stallen neer te zetten op de accommodatie van De Vossenbos. Mede daarom is ook de formule van het evenement aangepast. Dat is nu omgedoopt in Triple Crown Wierden, verwijzend naar de aangepaste inzet van het prijzengeld.

De ruiter die in Wierden zowel de klasse Z, ZZ als Grote prijs op haar of zijn naam schrijft, mag een winstpremie van 5000 euro tegemoet zien. Wie behalve het hoofdnummer een van de twee andere genoemde klassen wint, gaat met 2000 euro naar huis.

De toprubriek werd tijdens de laatste editie in 2019 een prooi voor Remco Been met Holland van de Bisschop, de combinatie die ook in 2016 al de sterkste was. De Wierdenaar is opnieuw een van de favorieten voor eigen publiek.

Tot de concurrenten van Remco Been behoren anderen de vertegenwoordigers van Stal Het Oosterbrook onder aanvoering van Gert-Jan Bruggink, die in 2008 met Cash jr. de overwinning naar zich toe trok. Hij neemt zijn partner Pia-Luise Aufrecht en stalruiter Julius Ehinger mee naar De Vossenbos.

Verder doen onder anderen Bas van der Aa, Amke Bekhuis, Vincent Geerink, Willy van der Ham, Hessel Hoekstra, Mart IJland, Sarah Koppelman, Sven Peters, Wendy Timmers, Isabelle en Josta van Straaten, Steven Veldhuis, Robert Vos en Jessie Wiefferink een gooi naar de Triple Crown.

De wedstrijden in de klassen BB tot en met M staan voor vrijdag 4 november op het programma, die in de hogere categorieën op zaterdag. De Zeeuw Rens Wondergem debuteert in Wierden als parcoursbouwer.

Zie ook www.indoorwierden.nl 

Meer Springen

De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)