RUITER UIT HAARLE WINT ALLE ONDERDELEN EN MET ORANJE

Topscores voor Frank Hosmar

Foto Frank Hosmar met Alphaville NOP © Robin Ammerlaan

KRONENBERG – Frank Hosmar was afgelopen weekend in Grade V een klasse apart tijdens de internationale dressuurwedstrijden  in het Limburgse Kronenberg. De ruiter uit Haarle won alle drie onderdelen in zijn klasse, boekte twee persoonlijke topscores en was ook succesvol met het nationale team, dat bijna een wereldrecord bijeen reed.

“Super, een hattrick”, juichte Frank Hosmar nadat hij met de zestienjarige donkerbruine ruin Alphaville NOP zijn beste score ooit in de vrije kür op liefst 82 procent had gebracht. Twee dagen eerder was de combinatie al goed voor 77,171 procent in de teamtest, een waardering die Hosmar ook nooit eerder kreeg toegekend. In de individuele test pakte hij de zege met 76,429 procent.

“Alphaville heeft drie dagen geweldig gelopen”, was de begrijpelijke samenvatting van Frank Hosmar. “Eerlijk gezegd zou ik niet weten wat er nog beter had gekund. Alf schrok in de kür alleen een keer bij een wissel. De punten in de individuele test vielen me wel wat tegen, maar ik kan niet anders dan heel tevreden zijn. Ik ben ontzettend trots op Alf.”

Met zijn tweede troef, de tienjarige donkere ruin Guetta (eveneens v. Sandreo), kreeg de Haarlenaar het goede ritme op de eerste dag nog niet te pakken. “Hij maakte te veel fouten. ’s Avonds ben ik erover gaan nadenken wat we anders moesten doen en gelukkig lukte het zaterdag wel.” Met Guetta eindigde Hosmar in de individuele test als tweede met 75,000 procent.
Met Sanne Voets, Rixt van der Horst en Maud de Reu won Frank Hosmar ook met  overmacht de landenwedstrijd, waaraan tien landen deelnamen.

Bijna wereldrecord
“Een fantastisch weekend”, vat bondscoach Joyce van Rooijen-Heuitink de internationale para-dressuurwedstrijd in Kronenberg samen. Voor de landenwedstijd teldn de resultaten oer twee dagen van de teamtest en de individuele proef. “Na de eerste dag lagen we op koers voor het wereldrecord, dat met 76,7 procent gemiddeld in handen is van de USA. We stonden toen op 76,5. Frank Hosmar en Sanne Voets stelden het record al bijna zeker. En ook Rixt van der Horst ging met Findsley NOP als de brandweer in haar proef, totdat het achterwaarts gaan wat ongelukkig ging en bij de middendraf die er op volgde sprong Findsley aan in galop. Dat kostte veel punten. Dat ze nog op 73 procent eindigden liet wel zien dat ze een heel goede proef reden hadden. Een wereldrecord was wel leuk geweest in de laatste teamwedstrijd voorafgaand aan de Spelen van Tokio.”

Nederland won de landenwedstrijd met ruime cijfers voor Denemarken, Noorwegen en Duitsland. “Denemarken en Duitsland waren op volle sterkte in De Peelbergen. Groot Brittannië, dat ook tot de top behoort, was er op halve sterkte het vorige week in eigen land nog een selectie had. Amerika is heel sterk op het moment. We noemden deze wedstrijd al Tokio, maar dan zonder de USA. Dit was de grootste internationale wedstrijd ooit in de paradressuur.”

Drie overwinningen
Met drievoudige overwinningen van Frank Hosmar en Sanne Voets én Rixt van der Horst en Maud de Reu die in de top van hun grades meedraaiden, lijkt het een makkelijke keuze voor de bondscoach voor de Paralympische Spelen. ”Dat is het juist niet. Het is heel ingewikkeld, omdat ik in het team van drie die meetellen in de Landwedstrijd in Tokio er verplicht een combinatie uit Grade 2 of 3 moet komen. Daar moet ik met het toewijzen van de reserve-combinatie dan ook goed rekening mee houden. En ik wil ook zoveel mogelijk individuele medailles meenemen uit Tokio.”

De wedstrijd dit weekend was na het NK dressuur vorige week de tweede observatiewedstrijd. De derde is over vijf weken in Schijndel. “Dan let ik op vormbehoud, hoe gaan ze om met de druk en spanning? Dat geldt dan zeker voor nieuwe combinaties die zich dit weekend ook goed hebben laten zien.”

Frank Hosmar: “Daar ben ik persoonlijk niet zo bang voor. Zenuwachtig ben ik nooit, daar heb ik ook nooit last van gehad. Wel gezonde wedstrijdspanning natuurlijk, die hoort erbij. Maar van misselijk zijn of zelfs kotsen voor een wedstrijd, wat ik wel eens om me heen zie, heb Ik gelukkig nooit last.”

Lotte Krijnsen eindigde in Grade IV met de vijftienjarige zwartbruine merrie Rosenstolz als vijfde in de kür met een waardering van 73,392 procent, na een derde plaats in de teamtest (72,167) en een zevende in de individuele test (70,935). Loes Cevaal werd ion Grade II vierde in de teamtest (71,111) en vrije kür (72,989) en sloot de individuele test als tiende af (67,353.

Meer Springen

Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden het concours hippique in het Belgische Lier. De amazone uit De Lutte... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)