DE WIEMSELBACH NEEMT NA 28 JAREN AFSCHEID VAN ZOON VAN LIBERO H 

Tophengst Numero Uno overleden

Numero Uno (v. Libero H x Lord Calando)

OUD-OOTMARSUM – Op Stoeterij De Wiemselbach in Oud-Ootmarsum is maandagochtend de tophengst Numero Uno (v. Libero H x Lord Calando) op 28-jarige leeftijd overleden.

Numero Uno, in april 1995 geboren bij Martien van Deursen in Rips, was vier maanden oud toen hij bij Hans Horn in Oud-Ootmarsum op stal kwam. De voormalig bondscoach: “Hij liep hier nog elke dag in de wei en was voor zijn leeftijd nog heel fit. Je weet dat de dag een keer komt als een paard zo oud is, maar het is altijd te vroeg en het kwam toch onverwacht.”

Op de Facebook-pagina van Stal De Wiemselbach schrijft de familie Horn over het overlijden van de topvererver: “Met veel verdriet en pijn in het hart hebben we afscheid moeten nemen van onze hengst Numero Uno. Voor onze stal en ons gezin persoonlijk een intens droevige dag, aangezien Numero Uno altijd een heel speciaal plekje in ons hart heeft gehad en ook in de toekomst zal hebben. Het biedt ons troost dat hij tot het moment van overlijden in een geweldige conditie verkeerde en nog iedere dag van zijn pensioen hier op de Wiemselbach mocht genieten.”

Unieke persoonlijkheid
“We hebben hem 28 jaar lang met plezier mogen verzorgen. Even lang hebben wij van zijn unieke persoonlijkheid en intelligentie mogen genieten. Zoals wij er elke dag voor hem waren, zo was hij er elke dag voor ons, werkwillig en dienstbaar tot aan het einde. Dankbaar zijn we voor wat hij ons heeft gegeven en trots op alles wat we samen hebben mogen bereiken.

We hebben hem door de jaren heen in zijn rol zien groeien als een ambassadeur voor de springpaardenfokkerij en als het boegbeeld en de onbetwiste leider van onze stal.
Onze dank gaat uit aan alle medewerkers die hem door de jaren heen met liefde hebben verzorgd en samen zullen we alle mooie herinneringen met hem koesteren.

Uno, we zullen je missen, voor altijd een speciaal plekje in ons hart.”

Hele lijn opgezet
Daan Horn voegt eraan toe: “Numero Uno was voor mij wat Libero H voor mijn vader was. Ook onze kinderen zijn met hem opgegroeid. We hebben 25 jaar met hem gewerkt en met hem ons bedrijf opgebouwd. Rond hem hebben we een hele lijn opgezet.

Als je ziet, waar zijn bloed overal terugkomt, ook aan moederskant, dat is ongelooflijk. We hadden wederzijds respect naar elkaar, we konden altijd op hem vertrouwen. Dit komt wel binnen.”

Met de Duitse topruiter Marco Kutscher in het zadel haalde Numero Uno 25 keer de top drie in internationale concoursen over hoogtes tot en met 1,50 meter. “Zijn instelling om altijd voor de nul te willen gaan, had hij van zijn vader Libero H”, aldus Daan Horn.

Met Numero Uno's vader Libero H won huidig bondscoach Jos Lansink onder meer in 1993 de Grote Prijs van Twente in Geesteren. Als dekhengst leverde stempelhengst Numero Uno tal van nazaten, die voor prima prestaties in de springsport tekenden. Daan Horn tot slot: “Numero Uno heeft veel paarden voortgebracht, die om de prijzen meededen bij Olympische Spelen, wereld- en Europese kampioenschappen. Hij laat aan legacy wel wat na.”

Middelste foto: Daan Horn met Numero Uno. Daaronder de kinderen Lisa en Nick van Daan Horn en Caroline Müller.
 

Meer Springen

ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)