Tivoli sponsor vrij springen Saasveld

SAASVELD - De Ankerhal in Saasveld is vrijdag 22 februari vanaf 16.30 uur en zaterdag 23 februari vanaf 14.00 uur weer het decor van de voorselecties voor de finale van het vrij springen voor jonge paarden. Op beide dagen zijn vijftig paarden uit alle stamboeken welkom, die geboren zijn in de jaren 2009 en 2010. Circa twintig daarvan keren terug in de finale, die maandag 25 maart vanaf 19.30 uur in dezelfde accommodatie wordt gehouden. Willem Greve en Egbert Schep vormen dan de vakjury.

Hengstenstation Tivoli van de familie Zwartjens uit Raalte is dit jaar sponsor van het evenement. Tivoli stelt voor de traditionele loterij bij het vrij springen en een gratis dekking van een van haar hengsten ter beschikking.

De kosten voor deelname aan de voorselectie bedragen € 10 contant vooraf op de wedstrijd te voldoen. Zonder betaling kan niet worden gestart. Inschrijving is pas definitief als een kopie van het afstammingsbewijs is ontvangen. Tevens dienen naam, adres, telefoonnummer en e-mailadres duidelijk vermeld te staan. Opgave bij voorkeur via mail (rijpaardenfokverenigingtwente@gmail.com) en anders per post naar Daan Brunink, S v/d Oyehof 31, 7631 HW Ootmarsum.

Bij de opgave kan de voorkeur voor vrijdag of zaterdag worden aangegeven. Is een voorkeurdag vol, dan volgt indeling op de andere dagvoorkeurdag vol. Wie geen voorkeur aangeeft, wordt u door het secretariaat ingedeeld.
De inschrijving sluit bij het bereiken van het maximale aantal van 100 paarden. Leden van de Rijpaarden Fokvereniging Twente hebben voorrang. Starttijden worden bekendgemaakt via www.startlijsten.nl

De algemeen kampioen ontvangt een bedrag van € 120 en een deken. De reservekampioen mag € 80 tegemoet zien. Per leeftijdsgroep is er verder en eerste prijs van € 65, een tweede van € 45 en een derde van € 35.
                   
De paarden worden beoordeeld op de volgende onderdelen : galopruimte, galopafdruk, galopbalans, afdrukrichting, afdruksnelheid, techniek voorbeen, techniek rug, techniek achterhand, vermogen, souplesse en voorzichtigheid. Beenbescherming om de achterbenen is niet toegestaan.

De afstanden van de hindernissen zijn als volgt: 6 meter uit de hoek een steilsprong, 6,60 meter daarna de tweede steilsprong, 7,10 meter daarna een oxer.
Tijdens de oefenavond, de voorselectiedagen en de finaleavond zijn aandrijvers vanuit de organisatie in de baan aanwezig.

Meer Springen

»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)