RUITER UIT MARKELO TWAALFDE IN GROTE PRIJS JUMPING AMSTERDAM

Tijdfout kost Willem Greve barrage

AMSTERDAM – Willem Greve miste zondag tijdens Jumping Amsterdam slechts door een tijdfout de barrage van de Grote Prijs. De Markeloër ontbrak daardoor na een verder foutloos optreden met zijn twaalfjarige merrie Zypria S (v. Canturano x Lux) de beslissende fase van het hoofdnummer in de RAI. Het leverde hem uiteindelijk de twaalfde plaats op.

 

De overwinning in Amsterdam ging na een spectaculaire extra rondgang naar de Zweed Henrick von Eckermann met de bruine merrie Toveks Mary Lou. Hij onttroonde daarmee alsnog de Zwitser Pius Schwizer, die met Cortney Cox 0,33 seconde langzamer was. Schwizer had op zijn beurt de Duitser Daniel Deusser afgelost, die met Tobago Z vlak voor hem de leiding had genomen.
Enige Nederlander in het slotstuk was Eric van der Vleuten. De geroutineerde Brabander maakte met zijn dertienjarige vosmerrie Wunschkind geen tempo genoeg om in de buurt van de top drie te komen.

Voor Jeroen Dubbeldam met de tienjarige bruine ruin Roelofsen Horse Trucks Eldorado S (v. Diarado) en vriendin Annelies Vorsselmans met de dertienjarige bruine ruin Wilandro (v. Unistar) zat een topklassering er niet in. Beiden gingen met negen strafpunten door de finish. Ze eindigden respectievelijk als 27ste en 28ste.

Willem Greve had eerder op zondag ook de proef over 1,45 meter al twaalfde afgesloten.  Met de negen  jaar oude bruine hengst Fario liep Greve tegen een springfout aan. De Zweedse Malin Baryard-Johnson was de sterkste met H & M Second Chance.

Foto's Willem Greve met Zypria S (boven) en Henrick von Eckermann © www.fototrailer.com

Meer Springen

»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)