Tien dagen hippisch feest in Wierden

WIERDEN - Paarden en ruiters vanuit de hele wereld vinden tot en met volgende week zondag 5 juni hun weg naar manege De Vossenbos in Wierden. Van 26 tot en met 29 mei vindt het internationaal concours Outdoor Wierden plaats, van 1 tot en met 5 juni gevolgd door het Dutch Youngster Festival met onder meer landenwedstrijden voor jeugdruiters. Kortom, één groot hippisch feest met elke dag gratis toegang voor het publiek.


Outdoor Wierden is voor deelnemer en bezoeker interessanter dan ooit. De ruiters kunnen meer prijzengeld verdienen en de bezoekers genieten van nog mooiere sport dan voorheen al het geval was. Nieuw is de Midseason Fair met een grote diversiteit aan standhouders op vrijdag 27 en zaterdag 28 mei.

Spectaculair wordt ongetwijfeld het Six Bar-springen op vrijdagavond, voorafgaande aan de feestavond. Een soort afvalrace met steeds hoger wordende hindernissen achter elkaar op één lijn. Het paard dat het langst foutloos blijft in deze test, wint met zijn of haar ruiter.

Komend weekend komen ruim vijftien nationaliteiten in de baan. Van Brazilië tot Finland, van Argentinië tot Rusland. Ook van Nederlandse zijde reizen veel topruiters naar Wierden af, onder wie Willem Greve, Wout-Jan van der Schans, Robert Vos, Ben Schröder en Michael Greeve.

Ook Remco Been, zondag nog winnaar van de Grote Prijs van Jumping Schröder Tubbergen, komt aan de start. De in Friesland wonende Brit James Billington probeert zijn zege in de Grote Prijs van vorig jaar met VDL Cartello te prolongeren.

Meer info op www.outdoorwierden.com

 

Meer Springen

Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORTWORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fortworth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel van... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)