GERBEN MORSINK MIST FORTUIN IN ORANJE, WEL PRIMA PRESTATIES IN ANDERE RUBRIEKEN

Tevreden zijn, maar toch balen…

Gerben Morsink met TeamNL in actie in Kronenberg. Foto © Maartje Hilgenkamp

KRONENBERG – Hij reed in acht van de elf rubrieken in de prijzen en toch was Gerben Morsink niet echt tevreden na afloop van het concours in Kronenberg van afgelopen weekend. 

De teleurstelling zat ‘m vooral in zijn optreden tijdens de landenwedstrijd, waarin hij met zijn twaalfjarige zwarte hengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) twee keer voor het streepresultaat van Oranje verantwoordelijk was.
“Op zich moet ik natuurlijk gewoon tevreden zijn met hoe het in het algemeen liep”, vindt Morsink. “Maar er had nog meer in gezeten en ik baal van de vijf en acht strafpunten in de landenwedstrijd.”
 
Gerben Morsink vormde samen met Jack Ansems, Kim Emmen en Wout-Jan van der Schans het Oranje kwartet voor de strijd om de EEF Nations Cup. Het was voor de ruiter uit Enschede na zijn debuut van een aantal jaren geleden in het Slowaakse Samorin pas de tweede keer dat hij het Oranje jasje mocht aantrekken. “In de eerste ronde hadden Navarone en ik wat miscommunicatie, dat kan een keer gebeuren. Bovendien was dat niet zo erg voor het teamresultaat. In de tweede ronde liep ik een lullige eerste fout op, wat je ook kan overkomen, maar vervolgens tegen een onverklaarbare tweede. Die was wel zuur, want die kostte het team de tweede plek.”

Mogelijk speelde het de combinatie parten dat de eerste dag het door de regenval zonder opwarmrubriek moest doen. “Achteraf had ik die wel nodig. Toch was het wel super mooie ervaring en het was ook een mooie proef."

Soepeltjes
In andere rubriek liepen de paarden soepeltjes door het hindernispark. Met de achtjarige schimmelruin Carsey Z (v. Carthino Z) werd hij donderdag tweede en vrijdag vierde op parcoursen over 1,40 meter. Met de zevenjarige vosmerrie Colina (v. C-Ingmar) pakte hij een derde prijs en twee keer een vierde. En met de zevenjarige vosmerrie Carina (v. Carthino Z) sloot hij proeven over 1,35 meter als derde en vierde af.

Ook de afsluiting van Gerben Morsink was bepaald niet slecht. Met Navarone eindigde hij als elfde in de Grote Prijs over 1,45 meter. “Navarone floot zondag door het parcours. Alleen na een steilsprong raakte hmlooie proef."ij iets uit balans, waardoor een teugel mij uit de handen gleed en we een fout maakten op de korte lijn. Dan baal je ondanks een goede prestatie van die ene split-second. In het kort gezegd: het liep wel, maar het lukte niet…”

Meer Springen

»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)