Ter Harmsel in team bij WK-debuut

FABIANSEBESTYEN – Antonie ter Harmsel uit Rijssen en Raymond Letteboer uit Oud-Ootmarsum maken deel uit van de Nederlandse afvaardiging bij het WK tweespannen, dat vanaf woensdag tot en met zondag wordt gehouden in het Hongaarse Fábiánsebestyén. De formatie van Oranje bestaat uit zes menners, van wie er drie deel uitmaken van het landenteam.

Antonie ter Harmsel is bij zijn debuut meteen opgenomen in het Nederlandse team voor de landenwedstrijd. Mede omdat de 17-jarige merrie Roelanda Petronella van oud-wereldkampioen Harrie Verstappen als enige van de ruim 195 voorgebrachte paarden werd afgekeurd, vormt Ter Harmsel een trio met Tristan Verheijen en Carlo Vermeulen.

"Extra mooi”, vindt de Rijssenaar, “want ik ben allang blij dat ik mee mag doen. Ik moet zorgen dat ik de wedstrijd uitrijd en als ik dan bij de beste twintig eindig in mijn eerste WK ben ik tevreden. Mijn dressuur is normaal gesproken goed en de marathon ook wel, maar de vaardigheid blijft altijd afwachten. Mijn paarden lopen in elk geval goed."

Ter Harmsel begint vrijdag met Codes en Zardonis aan de dressuur en heeft Bacardi als derde paard achter de hand voor alle drie onderdelen.

Planning omgegooid
Raymond Letteboer weet pas sinds vorige week dat hij in Hongarije aan de start mag komen als zesde Nederlander. “De bondscoach belde me dat er een extra plaatsje vrij was gekomen. Ik heb daarna mijn hele planning omgegooid. We zouden met ons hele team naar Texel, maar dit is een mooie gelegenheid voor de paarden om ervaring om te doen. Ik ga er niet van uit dat ik een topklassering haal, maar over twee jaar kan ik er mijn voordeel mee doen. Ik probeer mooi mee te rijden met Charly van acht en de zelfgefokte Enique van zes in de dressuur. Edje van negentien gaat mee in de marathon, die is op dat onderdeel een echte crack.”

De eerste helft van de 66 deelnemers komt donderdag vanaf 10.00 uur in actie voor de dressuur op de schitterende accommodatie van het Kinizsi Horse Park, waar ze hun WK onder ideale omstandigheden kunnen afwerken. Vrijdag volgt het tweede deel met daarbij Antonie ter Harmsel, die om 11.40 uur van start gaat. Raymond Letteboer volgt precies drie uur later (14.40 uur).

Voor Nederland rijden behalve Letteboer ook Verstappen en Erik Couwenberg alleen voor het individuele klassement.

Behalve Ter Harmsel maken ook Couwenberg en Verheijen maken in Hongarije hun WK-debuut. Vermeulen en Verstappen hebben al diverse succesvolle WK-deelnames op hun naam staan met als hoogtepunt de individuele wereldtitel voor Verstappen op het WK in 2009, dat ook in Hongarije plaatsvond. Letteboer nam in 2011 met succes deel aan het WK in Conty, waar hij de achtste plaats behaalde.

In totaal komen er 66 deelnemers uit twintig landen aan de start. Zestien teams strijden tegen elkaar in de landenwedstrijd. Hongarije is zowel individueel als met het land titelverdediger. Nederland won in 2013 teambrons.

Programma WK
Woensdag 9 september
09.00 uur: veterinaire keuring

Donderdag 10 september
10.00 uur: dressuur deel 1

Vrijdag 11 september
10.00 uur: dressuur deel 2

Zaterdag 12 september
10.00 uur: marathon

Zondag 13 september
10.00 uur: vaardigheid

Foto Antonie ter Harmsel van Hoefnet/Krisztina Horvath

Meer Springen

Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)