Tania van Leeuwen slaat toe

BUNSCHOTEN - Tania van Leeuwen (foto) schreef zondag in Bunschoten de vierde wedstrijd uit de reeks om de KNHS-Hartog Lucerne Trophy op haar naam. De amazone uit Vasse was in de competitie voor ponycombinaties in de klasse Z de sterkste met Fedusa EB. De wedstrijden van de KNHS-Hartog Lucerne Trophy worden verreden over twee manches. In de eerste daarvan worden de deelnemers beoordeeld op hun rijstijl en de beste vijftien van dit klassement rijden vervolgens een parcours direct op tijd.

Bij deze ronde van de competitie nam Johan Laseur de stijlbeoordeling van de ruiters voor zijn rekening. Laseur was zeer enthousiast over de getoonde verrichtingen. “Parcoursbouwer Kris van Gelder had een parcours neergezet met genoeg technische uitdagingen. Zeker naar de driesprong toe, die bij de uitgang vandaan stond, moest met verstand gereden worden. Bij de meeste ruiters zag het er echt goed uit en aan de top  van het klassement kon ik hoge cijfers kwijt. Het niveau van rijden was niet alleen hoog, de pony’s zagen er ook allemaal super verzorgd uit. Het is goed om te zie dat de ruitertjes daar zo hun best voor doen.”

De top drie uit de eerste in manche in Bunschoten vormde ook de top van het totaalklassement en liet dus zien dat een goede rijstijl zeker loont. Uiteindelijke winnares Tania van Leeuwen met Fedusa EB  had een half puntje minder voor haar rijden dan de hoogst beoordeelde Pam Nieuwenhuizen met Seraja. In de tweede omloop ging Tania echter als snelste rond en won zo de wedstrijd. Pam Nieuwenhuizen realiseerde in de tweede omloop de derde tijd en werd uiteindelijk tweede.

De amazones deden met hun prestaties ook goede zaken in het tussenklassement van de competitie om de KNHS-Hartog Lucerne Trophy.

Volgende wedstrijden KNHS-Hartog Lucerne Trophy
16 april - Geesteren, op terrein CSI Twente
7 mei – Oudkarspel
11/12 juni – Finale in Delft

Meer Springen

»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)