Tania van Leeuwen slaat toe

BUNSCHOTEN - Tania van Leeuwen (foto) schreef zondag in Bunschoten de vierde wedstrijd uit de reeks om de KNHS-Hartog Lucerne Trophy op haar naam. De amazone uit Vasse was in de competitie voor ponycombinaties in de klasse Z de sterkste met Fedusa EB. De wedstrijden van de KNHS-Hartog Lucerne Trophy worden verreden over twee manches. In de eerste daarvan worden de deelnemers beoordeeld op hun rijstijl en de beste vijftien van dit klassement rijden vervolgens een parcours direct op tijd.

Bij deze ronde van de competitie nam Johan Laseur de stijlbeoordeling van de ruiters voor zijn rekening. Laseur was zeer enthousiast over de getoonde verrichtingen. “Parcoursbouwer Kris van Gelder had een parcours neergezet met genoeg technische uitdagingen. Zeker naar de driesprong toe, die bij de uitgang vandaan stond, moest met verstand gereden worden. Bij de meeste ruiters zag het er echt goed uit en aan de top  van het klassement kon ik hoge cijfers kwijt. Het niveau van rijden was niet alleen hoog, de pony’s zagen er ook allemaal super verzorgd uit. Het is goed om te zie dat de ruitertjes daar zo hun best voor doen.”

De top drie uit de eerste in manche in Bunschoten vormde ook de top van het totaalklassement en liet dus zien dat een goede rijstijl zeker loont. Uiteindelijke winnares Tania van Leeuwen met Fedusa EB  had een half puntje minder voor haar rijden dan de hoogst beoordeelde Pam Nieuwenhuizen met Seraja. In de tweede omloop ging Tania echter als snelste rond en won zo de wedstrijd. Pam Nieuwenhuizen realiseerde in de tweede omloop de derde tijd en werd uiteindelijk tweede.

De amazones deden met hun prestaties ook goede zaken in het tussenklassement van de competitie om de KNHS-Hartog Lucerne Trophy.

Volgende wedstrijden KNHS-Hartog Lucerne Trophy
16 april - Geesteren, op terrein CSI Twente
7 mei – Oudkarspel
11/12 juni – Finale in Delft

Meer Springen

Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)