RUITER UIT HENGELO KLASSE APART OVER 1,30 METER BIJ HERFSTSPRINGEN HELLENDOORN

Superieur optreden van Mart IJland

Mart IJland op archieffoto © Fototrailer.nl

HELLENDOORN – Met een superieur optreden tekende Mart IJland donderdag voor een onbedreigde zege in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens het herfstspringen van de Hertruiters in Hellendoorn.

In manege Het Oale Spoor won de Hengeloër met Quintana NL (v. Emerald van ’t Ruytershof) met liefst ruim vijf seconden voorsprong op zijn naaste achtervolger. Dat was Alex Bozorgi met Zephyr. Mart IJland verruilde na bijna anderhalf jaar zijn baan als stalruiter voor Daan van Geel en Mareille Schröder in het Drentse Gees per 1 oktober voor die bij de stal van Willem Greve. "Bij Daan en Mareille heb ik een prima tijd gehad, maar dit was een erg mooie kans dichter bij huis", aldus IJland. "Ik heb heel veel respect voor Willem als ruiter en ik hoop veel van hem te leren."
De stalruiters Matt Garrigan en Linda Portychova van de BWG Stables volgden als derde en vierde met respectievelijk Savarona en Lorentzh2. Hans van der Kolk werd vijfde met Exclusive.

Vincent Geerink
IJland deed het ook prima over 1,35 meter met twee fasen. Dit keer moest hij met Lagans Obos Quality (v. Quality 004) alleen winnaar Vincent Geerink met Gelster (v. Carthino Z) voor zich dulden. Valeria  Sokolova nam op Jackpot TN (v. Diamant de Semilly) de derde prijs in ontvangst. Hendrik Jan Schuttert reed met Indekann HK naar de vierde en met Novia Scota naar de vijfde plaats.

Jan Diepman liet zich met Irandalina huldigen als winnaar van de wedstrijd over 1,20 meter met twee fasen. Wesley de Boer met Luna Alda G en Judith Koudijs met Metzgravin konden het tempo van de routinier nog het best bijbenen zonder fouten te maken.

Rens Rovers won overdag afgetekend de proef over 1,10 meter met twee fasen op Armulandu VI. Rianne Nalis met Ibiza en Mette Marit Eppinga met Just Inov bezetten de volgende posities. De stijlrubriek over 1,00 meter ging naar Puck Haverkate, die met Motega Is 77,5 punt verzamelde. Martin Verschoor met Nicanona (75) en Anouk Hoorn met BCO Superstar Z (73) volgden in haar spoor.

Ook in de avond werd er gesprongen over 1,10 en 1,00 meter.  Britt Noordman besliste met My Miracle de strijd over 1,10 meter met twee fasen in haar voordeel en werd gevolgd door Isa-bo Caspers met Mister Diamant en Wianne Huzen met VdK's .Nitema. De stiojlrubriek was voor Juliette Kap[ert met Ariane B (85), die ook Benthe Lammertink met Neymar van de Watermolen (77) en Esther Lemmers met Jozefien(75,5) royaal aftroefde.

 
 

Meer Springen

SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)