DORON KUIPERS FABULEUS WINNAAR GROTE PRIJS CSI1 OUTDOOR WIERDEN

Steven Veldhuis derde in ‘kleine’ GP

Doron Kuipers op weg naar de zege met Fabulous. Foto © www.digishots.nl

WIERDEN – Dat Doron Kuipers zondag de Grote prijs van het CSI1 Outdoor Wierden om de Roelofsen Horse Trucks Prijs op zijn  naam schreef, kwam gezien zijn prestaties op Twentse bodem niet echt als een verrassing. Maar de manier waarop was fabuleus.

Kuipers was met zijn elfjarige donkerbruine ruin Fabulous (v. Harley) oppermachtig op het hoofdterrein van De Vossenbos. In een barrage, waarvoor zich liefst twintig combinaties mochten melden, snelde hij de concurrentie ver vooruit. 

“Het ging als vanouds met Fabulous”, begon Doron Kuipers zijn samenvatting van vier dagen Wierden, waarin hij drie rubrieken op zijn naam schreef. “Hij is van nature al gewoon super snel. Al in de eerste lijn kon ik direct een pas minder maken. En je hoeft onderweg maar naar links te kijken of hij gaat die kant al op, zo goed werkt hij mee. Dat maakt het rijden een stuk makkelijker. Voor mij mogen er meer van dit soort weekenden volgen, waarin we nauwelijks paaltjes hebben laten vallen. Ik ben hartstikke tevreden.”

Grond onder voeten weg
Begin 2020 moest Doron Kuipers na vier jaar afscheid nemen van zijn inmiddels dertienjarige toppaard Charley. waarmee hij op koers leek te liggen voor deelname aan de Olympische Spelen in Tokio. De schimmel rijdt nu met Johhny Pals in het zadel. Kuipers: “Op dat moment zakt even de grond onder je voeten weg en valt alles in duigen. Door corona gingen de hele Spelen niet door en ju heb ik zoiets van: we moeten weer een nieuwe klaarmaken voor het grote werk. van Fabulous en Hubert B denk ik dat het wat kan worden. Hubert heeft nog wel wat minder ervaring, maar ze hebben allebei veel in zich. Al is het een lange weg en hebben we nog veel stappen te bewandelen.”

Rink-Jan Dijkstra gaf als nummer twee 2,27 seconde toe op de glorieuze winnaar. Steven Veldhuis pakte met de pas zevenjarige bruine hengst Equus Tame (v. Qlassic Bois Margot) de derde prijs. Volgens de Haaksbergenaar had dat eigenlijk de tweede moeten zijn. “Ik had wel tweede kunnen worden en ook wel moeten worden. Maar ik ben iets te laat begonnen met tempo maken. De eerste lijn had wel met een pas minder gekund. Doron maakte er daar zes, ik zacht. De hengst heeft zich in elk geval goed laten zien. Doron had ik toch niet kunnen kloppen, die reed zo hard… “

Intelligentie
Eigenaar Jan Greve kocht Equis Tame al bij zijn geboorte, maar haalde de hengst twee jaar later op uit Frankrijk. Veldhuis: “Ik rijd hem sinds zijn derde. Zijn kracht is zijn intelligentie, hij is echt van de Franse springschool. Je kunt wel een hoogvlieger hebben die elke hindernis een halve meter boven het hout blijft, maar deze heeft heel veel balans. Met deze kun je hard rijden zonder veel risico’s te nemen. Dat doe ik ook niet graag, ik lig er liever niet graag op.”

Extra plezierig is dat de KWPN goed gekeurde hengst ook mooie veulens geeft. “En ook die zijn meestal erg intelligent en van nature in balans. Hij is van een heel goed stammetje en ook de  moederlijn is."    

Age Flapper reed de twaalfjarige schimmelmerrie Ewottie (v. Quidam de Revel) naar plek vier en werd op de voet gevolgd door Gerco Schröder met zijn achtjarige bruine merrie News Star van de Berghoeve (v . Gitano). 

Nog drie regioruiters plaatsten zich bij de eerste tien. Madée Schuttenbeld eindigde als zesde met haar meestal foutloze vijftienjarige bruine ruin Piccolo R (v. Cantauer Z), de deze week prima presterende Kristen Rikkert zevende met de negenjarige donkere vosmerrie Queen 175 (v. Frh Quiad) en Anne-Lotte Tijhuis negende met haar zevenjarige bruine merrie Je t’Aime Coucou TI (v. Namelus R).

Foto onder: Steven Veldhuis met Equus Tame. Foto © Ashley Claus/Claus Close Up.

Meer Springen

»
SAASVELD -  Het vrij springen van maandag in Saasveld draaide voor Emily Sanders uit op een bijzondere avond. De Hengelose won met twee loten... (30-04-2025)
»
SAASVELD – De vierjarige bruine ruin Ribolensky (v. Ibolensky x Action Breaker x Canturano I) werd maandag in de prima gevulde Ankerhal te Saasveld... (29-04-2025)
»
HAGEN – Annelies Vorsselmans legde zondag beslag op een fraaie tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het toernooi Horses & Dreams... (28-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve hield op de laatste dag van het NK springen in Deurne zijn hoofd koel. De titelverdediger en koploper na twee onderdelen was... (27-04-2025)
»
DEURNE - Meike Zwartjens veroverde zondag brons in het NK voor young riders. De amazone uit Raalte had voldoende aan een vijfde plaats op de slotdag... (27-04-2025)
»
DEURNE – Uitgerekend bij de strijd om de nationale springtitel meldde Gert-Jan Bruggink zich vrijdag nadrukkelijk terug aan het front. Met een knappe... (26-04-2025)
»
DEURNE – Met Willem Greve op goudkoers, Hessel Hoekstra op de vierde en Gert-Jan Bruggink op de zevende plaats gaat hippisch Twente met een hoopvol... (25-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve is de strijd om het nationaal kampioenschap springen in Deurne foutloos begonnen. De titelverdediger sloot het eerste onderdeel... (24-04-2025)
»
DEURNE – Willem Greve verdedigt vanaf donderdag in Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. Dit keer niet met Grandorado TN NOP, waarmee hij... (23-04-2025)
»
SAASVELD – De Ankerhal in Saasveld is maandagavond 28 april weer het toneel van de jaarlijkse finaleavond vrij springen van de Rijpaarden... (23-04-2025)
»
BUSTO ARSIZIO - Jennifer Munsterhuis kijkt ‘onwijs blij’ terug op haar prestaties tijdens haar twee weken durende verblijf bij het concours in het... (21-04-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra beleefde vrijdag een topdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen. In Tubbergen zegevierde hij eerst in de... (18-04-2025)
»
TUBBERGEN – Don Willemsen scoorde donderdag tijdens het concours van Het Twentse Ros Albergen de meeste stijlpunten in de rubriek voor vijfjarige... (18-04-2025)
»
De organisatie van het concours hippique van PSV Het Twente Ros kan ook dit keer weer een beroep doen op de onmisbare medewerking van de scouts van... (16-04-2025)
»
TUBBERGEN – Gerben Morsink bleek dinsdag niet te kloppen in de rubriek over 1,35 meter op de eerste dag van het concours hippique van Het Twentse Ros... (16-04-2025)
»
Peter Olthof is tijdens het concours van Het Twentse Ros een van de ruiters uit de nabije omgeving, die zijn zinnen zet op goede prestaties. Voor de... (15-04-2025)
»
Ze waren alle drie nog maar twee jaar jong, toen ze voor het eerst op een pony werden gezet. Zeven jaar later deden ze stuk voor stuk al ervaring op... (14-04-2025)
»
Jennifer Munsterhuis kende een geslaagd weekend bij het CSI1* in het Italaanse Busto Arsizio. Met haar negenjarige vosmerrie Pebble Beach (v. Arezzo... (13-04-2025)
»
Het nieuws dat Jumping Schröder pogingen onderneemt in Twente een concours hippique op topniveau te behouden, is bij liefhebbers van de paardensport ... (13-04-2025)
»
Alweer vijf jaar is Hessel Hoekstra de topruiter van Stal Wiefferink in Wierden. Een samenwerking die al resulteerde in mooie successen. Tijdens het... (12-04-2025)