Stal Roelofs fokker van het jaar

ERMELO - Tijdens de KWPN Paardendagen in Ermelo is Stal Roelofs uitgeroepen tot fokker van het jaar. De titel in de springrichting gaat daarmee opnieuw naar een stal met een echte prestatiefokkerij. Al meer dan 35 jaar heeft Stal Roelofs alle fases in de fokkerij doorlopen en is eigenlijk de tijd altijd ver vooruit geweest met een duidelijke visie. Op het gebied van hengstenkeuze, opfok, selectie goedgekeurde hengsten en paarden in de internationale sport wordt naam en faam gemaakt in binnen- en buitenland. 

Samen met de vele nominaties van verschillende regio’s heeft dat geleid tot de titel. Bij de huldiging kwamen Zazou R onder het zadel van Ben Schröder en Arthos R met Chantal Regter binnen. Sam R, Namelus R en de nog in zeer goede conditie verkerende 24-jarige moeder van Namelus R, Eamelusiena, met een veulen aan de voet van Tolan R kwamen aan de hand de baan binnen. Herman Roelofs, de grondlegger en grote man achter het succes van deze fokstal en bedrijfsleider Arnold Kootstra mochten samen plaatsnemen in de koets voor een ereronde.

"Geweldig om dit zelf te mogen meemaken. We hebben hier met elkaar, met alle medewerkers, aan gewerkt", vertelt Herman Roelofs nog nagenietend van zijn ereronde in de koets. Ook Arnold Kootstra, bedrijfsleider van Stal Roelofs, werd in de huldiging betrokken. “Het is ons gelukt om onze filosofie uit te voeren. We hebben de hengsten Joost en Abgar in zowel de vader- als de moederlijn in de fokkerij gekregen." Zijn favoriet, de kampioenshengst Arthos R, ziet hij als het ultieme resultaat van zijn werk voor Stal Roelofs. “Arthos R spant de kroon, we hebben zowel zijn vader als zijn moeder en de lijn daarachter zelf gefokt en geselecteerd.”

Stal Roelofs is destijds begonnen met de omvorming van beste Groninger stammen naar een modern springpaard met behulp van de hengsten Abgar xx en Joost. Vervolgens is de bloedbasis verbreed met behulp van prestatiehengsten. De fokkerij is voortgezet met alleen de allerbeste merrielijnen. Deze visie gekoppeld aan veel doorzettingsvermogen en een gezond nuchter verstand heeft de Fokker van het Jaar geen windeieren gelegd. Door strenge, systematische selectie op afstamming, springkwaliteiten, karakter en gezondheid heeft de fokkerij van Stal Roelofs toppaarden opgeleverd. (Bron KWPN)

Foto grondlegger Herman Roelofs van Benno ten Bruggencate/TC Tubantia

Meer Springen

»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)