Springruiters vijfde op eerste dag EK

AKEN – Met vier foutloze ronden zijn de Nederlandse springruiters het Europees Kampioenschap in Aken goed begonnen. Het team van bondscoach Rob Ehrens staat na het eerste onderdeel – een tijdspringen – op de vijfde plaats op minder dan een springfout achter de leidende Duitsers.
Jeroen Dubbeldam (Weerselo) beet met SFN Zenith N.O.P. het spits af voor Nederland en staat na 94 starts in het eerste onderdeel op de 16e plaats: “Ik heb gereden zoals ik gepland had. Het liep zeer naar wens. Ik ging niet om te winnen, maar had ingecalculeerd om een goed gevoel te krijgen en niet te ver van de koppositie te zitten. Dat plan is geslaagd. Er komen nog een paar dagen en als ik nu al te snel ga rijden dan breekt dat zich later misschien op”, aldus de tweevoudig wereldkampioen.

Gerco Schröder (Tubbergen) reed een hele sterke foutloze ronde met Glock’s Cognac Champblanc. Hun tijd van 74,58 was het vierde resultaat - en daarmee streepresultaat -  voor Nederland in deze eerste wedstrijd op het EK. “Op zich liep het zoals ik wilde. Champblanc is niet de snelste, maar ik ben heel blij hoe hij en al onze paarden vandaag sprongen. Ze sprongen allemaal goed en safe. Morgen strijden we verder. We proberen dit vol te houden en concentreren ons naar morgen. Voor vandaag mogen we tevreden zijn”.
Ook Maikel van der Vleuten (VDL Verdi) en Jur Vrieling (VDL Zirocco Blue NOP) waren content met hun eerste rit zonder springfouten op het EK maar ook zij ontkwamen niet aan een tijdfout net zoals Dubbeldam en Schröder. In een EK voor het team gaat het echter om de lange adem.
“Heel content”, is dan ook de conclusie van Ehrens. “We hebben al bereikt wat we wilden. Mijn ruiters hebben alle vier met verstand vlot gereden en alle paarden sprongen heel goed.”

Morgen gaat de strijd op het EK in Aken verder met de eerste manche van de landenwedstrijd. “We gaan met een comfortabel gevoel naar morgen”, klinkt Ehrens tevreden na de eerste dag. “De paarden hebben soeverein gesprongen. We weten dat we niet hele snelle paarden hebben voor de eerste wedstrijd als deze, waarin het om de tijd gaat. Maar we hebben bereikt wat we wilden: zorgen dat we bij het eerste groepje blijven. Dat is mooi gelukt! Het waren vier toprondjes van ons. Het ligt nog dicht bij elkaar. We moeten zorgen dat we morgen na de eerste omloop bij de eerste tien landen zitten, dan kunnen we vrijdag verder.”
Alle vier Nederlanders staan in het klassement op minder dan een springfout van de Francaise Penelope Leprevost, die op 0 strafpunten staat.
Donderdagmiddag 13.45 uur is de eerste manche van de landenwedstrijd. De strafpunten van de eerste dag gaan mee naar morgen. De beste tien landen na de eerste omloop nemen vrijdag deel aan de tweede omloop. De individuele finale is zondagmiddag.

Landenklassement na eerste onderdeel, wedstrijd op tijd
1. Duitsland, 4.400
2. Frankrijk, 5,700
3. Groot Brittannië, 6.990
4. Spanje, 7.580
5. Nederland, 7.820

Uitslag eerste onderdeel EK springen Aken, wedstrijd op tijd
1. Penelope Leprevost (FRA) Flora de Mariposa (v.For Pleasure), 67,67 sec – (0 str pnt)
2. Ludger Beerbaum (DUI), Chiara (v.Contender), 69,17 sec – (0,75 str pnt)
3. Joe Clee (GBR), Utamara d´Ecaussines (v.Diamant de Semilly), 69,67 sec (1 str pnt)
10. Maikel van der Vleuten (Someren), VDL Groep Verdi TN N.O.P. (v.Quidam de Revel), 71,38 sec – (1,85 str pnt)
16. Jeroen Dubbeldam (Weerselo), SFN Zenith N.O.P. (v.Rash R), 73,04 sec – (2,68 str pnt)
26. Jur Vrieling (Holwierde), VDL Zirocco Blue N.O.P. (v.Mr Blue), 74,26 sec (3,29 str pnt)
28. Gerco Schröder (Tubbergen), Glock’s Cognac Champblanc (v.Clearway), 74,58 sec – (3,45 str pnt)

Bron: KNHS

Meer Springen

Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden het concours hippique in het Belgische Lier. De amazone uit De Lutte... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)