Springruiters tweede in Dublin

DUBLIN - Het Nederlandse team is in de achtste en laatste wedstrijd van de Furusiyya FEI Nations Cup, die in de Ierse hoofdstad Dublin werd verreden, als tweede geëindigd. Albert Voorn (Evertsoord) behoorde met Tobalio tot het kwartet dat in staat bleek om beide manches foutloos te blijven. In de tweede omloop slaagden Gert-Jan Bruggink (De Lutte) met Primeval Déjavu en Michel Hendrix (Kessel) met Wait And See er niet in foutloos te blijven, waardoor een barrage met de Britten niet noodzakelijk was.

De Britten wonnen in de Ierse hoofdstad en plaatsten zich daardoor voor de finale in Barcelona. Dat gaat dan ten koste van Duitsland, dat in het Zwitserse Sankt Gallen weigerde van start te gaan vanwege de bodem en daardoor geen punten behaalde.

Nederland begon in de eerste manche sterk, met foutloze ritten voor Voorn en Bruggink, terwijl Michel Hendrix met één springfout de piste verliet. Hendrik Jan Schuttert (Ommen) noteerde met de schimmel Cerona HS in die eerste omloop twaalf strafpunten. Met slechts vier strafpunten ging Nederland na die eerste ronde aan de leiding, voor de Britten en de Ieren die met acht strafpunten volgden.

In de tweede omloop ging het Oranje kwartet opnieuw sterk van start met een foutloze rit van de oud-winnaar van Olympische zilver Albert Voorn. Ook de Britten en de Ieren leverden foutloze ritten af met Nick Skelton op Big Star en Dermott Lennon met Loughview Lou-Lou, onlangs nog winnaar van de Grote Prijs in Geesteren. Het verschil werd door de Britten gemaakt met hun tweede combinatie, Ben Maher met Celia, en hun laatste ruiter, Scott Brash met Hello Sanctos. Zij lieten het door Alan Wade ontworpen parcours in tact en beëindigden daardoor de wedstrijd met een totaal van acht strafpunten.

Nadat voor Nederland Hendrik Jan Schuttert het parcours in de tweede omloop met acht strafpunten had verlaten moesten de derde en vierde combinatie foutloos blijven om de strijd om de eerste plaats voluit aan te blijven gaan. Beide Nederlandse ruiters slaagden daarin niet. Michel Hendrix had de pech dat de laatste paal van de laatste hindernis viel en regerend Nederlands kampioen Gert-Jan Bruggink kreeg met Primeval Déjavu een fout op de uitsprong van de driesprong.

Bondscoach Rob Ehrens was een uiterst tevreden mens. "Het parcours was zwaar, maar fair en de tijd speelde geen overheersende rol. Daardoor konden de ruiters hun parcours rijden zoals ze wilden en kijkend naar de uitslag was het uiterst selectief. De Britten waren hier aanwezig met bijna hun complete gouden Olympische team. Als je dan tweede wordt, kun je alleen maar tevreden zijn. Met een foutje minder hadden we een herhaling gehad van Londen, toen we ook met de Britten de strijd aan moesten binden om goud of zilver. Nu hadden we dat ene foutje te veel, waardoor een barrage niet noodzakelijk was", aldus Ehrens.

Ook kijken naar de individuele prestaties van de Nederlanders was Ehrens tevreden. "Albert Voorn heeft top gepresteerd. Michel Hendrix heeft ten opzichte van vorige week veel progressie geboekt en ook Gert-Jan Bruggink reed ijzersterk. Cerona van Hendrik Jan Schuttert mist momenteel even de topvorm, terwijl Primeval Dejavu van Gert-Jan geweldig sprong. Mooi dat je als bondscoach in de gelegenheid bent om jonge talenten en aanstormende combinaties op dit soort wedstrijden een kans te geven!".

De USA eindigde met de Ieren op een gedeelde derde plek, de Duitsers zijn uitgeschakeld voor de finale. (Bron KNHS)

Uitslag Furysiyya FEI Nations Cup (1,60 meter)
1) Groot-Brittannië - 8
2) Nederland - 12
- Albert Voorn (Evertsoord) - Tobalio (Numero Uno x Jacorde) - 0 / 0
- Hendrik-Jan Schuttert (Ommen) - Cerona HS (Celano x Lord Calando) - (12) / (8) 
- Michel Hendrix (Kessel) - Wait And See (Coleman x Graf Grannus) - 4 / 4
- Gert-Jan Bruggink (De Lutte) - Primeval Dejavu (Heartbreaker x G.Ramiro Z) - 0 / 4
3) USA - 16
3) Ierland - 16
5) Frankrijk - 20
5) Duitsland - 20
7) Ukraïne - 44
8) Spanje - 61

Eindstand (*naar finale in Barcelona)
1) Zwitserland - 320*
2) Frankrijk - 318.67*
3) Groot-Brittannië - 311.67*
4) Nederland - 309*
5) Ierland - 299.17*
6) Oekraïne - 297*
7) Duitsland - 282
8) Spanje - 257*

Meer info zie: www.dublinhorseshow.com

Meer Springen

»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)