WILLEM GREVE IN NATIONS CUP TWEE MANCHES FOUTLOOS MET MINUTE MAN

Springruiters sterkste in Mannheim

Foto Willem Greve met Minute Man © Ashley Claus

ERMELO - De springruiters van TeamNL, met onder anderen nationaal kampioen Willem Greve in de gelederen, wonnen zondag op overtuigende wijze de landenwedstrijd in Mannheim. Onder leiding van bondscoach Vincent Voorn verzamelden de mannen in de driesterrenwedstrijd het volle pond aan plaatsingspunten.

Daarmee zette Oranje meteen een goede stap richting een plaats in de halve finale van de EEF Longines Nations Cup series.

“Het was spannend tot het laatste moment. Om te winnen kun je je eigenlijk geen fout permitteren, want meestal wint er een team met nul strafpunten. Nederland begon ijzersterk”, vertelt bondscoach Vincent Voorn.

De kersverse Nederlands kampioen Willem Greve wees zijn teamgenoten Kevin Jochems, Lars Kersten en Michael Greeve de weg naar de overwinning, door met de tienjarige Minute Man foutloos te blijven in de eerste manche. Dat resultaat behaalden ook Kevin Jochems met Flying Jackie en Lars Kersten met de negenjarige Chuck Marienshof Z.

“Door de drie nulrondes in de eerste omloop konden we beslissen om Michael Greeve met Foxpit Grim niet meer te laten starten. Zo kon hij zijn paard mooi fris houden voor de tweede ronde”, legt Voorn uit. Die keuze bleek goed uit te pakken.

Toch nog spannend
In de tweede omloop noteerden Greve en Jochems opnieuw een foutloze rit. “Heel goed gereden door allebei”, klinkt het compliment van Voorn. “Lars Kersten kreeg een pechfout in de dubbel, en dan sta je eigenlijk op vier strafpunten en wordt het spannend.”

Michael Greeve moest als laatste starter de overwinning in de landenwedstrijd veiligstellen door met minder dan vier strafpunten over de streep te komen. “Michael maakte het geweldig cool af met slechts twee tijdfouten. De jongens hebben verdiend gewonnen, ze hebben nergens een steek laten vallen. Hier in Mannheim, een concours met historie, voor de tweede keer op rij winnen is heel mooi.”

“Over twee weken volgt het thuisconcours op De Peelbergen. Wij kunnen daar geen punten verdienen, maar we willen wel goed voor de dag komen. De volgende wedstrijd waar we punten kunnen scoren is in juni in Samorin. Met winst in Mannheim staan we er comfortabel voor om ons te kunnen plaatsen voor de halve finale, maar we rijden iedere wedstrijd mee om te winnen”, aldus de strijdvaardige bondscoach.

Uitslag Nations Cup Mannheim
1. Nederland 2 strafpunten
Willem Greve met Minute Man (v. Vigo D’Arsouilles ) 0 – 0
Kevin Jochems met Flying Jackie (v. Nabab de Reve) 0 - 0
Lars Kersten met Chuck Marienshof Z (v. Colestus) 0 – (4)
Michael Greeve met Foxpit Grim (v. Vigo D’Arsouilles) ng – 2
2. Duitsland 4 strafpunten
3. Frankrijk 12 strafpunten

Meer Springen

Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)