Springruiters eenvoudig naar finale

BARCELONA - Op het oog eenvoudig heeft het Nederlandse springruiterteam zich geplaatst voor de finale van de strijd om FEI Furusiyya Nations Cup, die dit weekeinde in Barcelona wordt verreden. Jur Vrieling met VDL Bubalu en Maikel van der Vleuten (Someren) met VDL Groep Verdi behoorden tot het selecte gezelschap van dertien ruiters dat erin slaagde het springparcours van Santiago Varela foutloos te overwinnen.

Willem Greve noteerde met Carambole vijf strafpunten, waardoor Nederland na drie gestarte combinaties per team aan de leiding ging. Nederland was toen reeds zeker van een plaats bij de beste acht, waardoor Jeroen Dubbeldam (Weerselo) niet meer van start hoefde te gaan met Utascha SFN. Dubbeldam reed wel binnen en stopte nadat hij een paar hindernissen had gesprongen.

"Als ik niet was binnen gereden had ik zondag niet van start mogen gaan in een eventuele barrage. Omdat er in deze eerste manche ook niets anders te verdienen viel dan een startplaats in de finale ben ik na een paar hindernissen gestopt om de krachten van Utascha SFN te sparen. Die hebben we mogelijk zondag nog heel hard nodig", aldus Dubbeldam.

Jur Vrieling opende met VDL Bubalu voor Nederland het bal met een machtige foutloze rit. VDL Bubalu toonde zich een dag eerder in de warming-up niet van zijn beste zijde met twee springfouten, maar nu met de vlechtjes in de manen was het een ander paard. "Bubalu is een enorme vechter en het is net alsof hij weet wanneer het er om gaat. Over de foutjes die we gisteren maakten moet niemand zich druk maken. Vandaag ging het er om en hij werkte super mee. Op een hindernis na een scherpe wending kon er tussen de afzet van Bubalu en de voet van de hindernis wel een vrachtwagen tussendoor, maar we bleven foutloos. Dat is de stille kracht van Bubalu, altijd net dat kleine beetje meer doen", aldus Vrieling, die hoopt de topvorm van zichzelf en Bubalu tot en met zondag vast te houden.|

Ook Willem Greve reed met de altijd mooi in de parabool springende Carambole een fijne ronde en kreeg een echte pechfout op een relatief eenvoudige steilsprong en een strafpunt voor tijdsoverschijding. Nadat Maikel van der Vleuten met VDL Groep Verdi ook foutloos had gereden, was er voor het Nederlandse team geen vuiltje aan de lucht en nam het de eerste plaats in van het achttien landen tellende deelnemersveld.

"Verdi sprong werkelijk fantastisch en werkte enorm mee. Volgens mij kwamen we in het gehele parcours nergens in de buurt van een foutje. Voor mij was het technisch een moeilijk parcours, vooral omdat er veel problemen in de afstanden tussen de hindernissen zaten. Je moest goed weten wat je wilde. Ik wist wat ik wilde en kon dat vandaag heel goed uitvoeren. Mede dankzij mijn paard, want je kunt zelf wel een plan hebben, je paard moet ook mee willen werken en dat deed Verdi vandaag enorm. Vanaf de eerste hindernis tot en met de vierde kon je mooi in je ritme komen en dan kwamen de problemen, die we gelukkig goed konden oplossen", aldus Van der Vleuten.

De laatste starter voor Nederland was Jeroen Dubbeldam met Utascha SFN. "We wisten na drie combinaties dat we ons voor de finale hadden geplaatst. Dat was het doel vandaag. Niet meer en niet minder. In eerste instantie hadden we besloten dat ik niet meer zou rijden, maar toen werd bekend dat als er onverhoopt zondag een barrage gereden moet worden voor de zege ik niet in die barrage zou mogen rijden als ik nu niet van start ging. Daarom heb ik Utascha gezadeld en een paar hindernissen gesprongen. Van tevoren was duidelijk dat ik tot de sloot zou rijden en dan stopte. Dat liep dus volgens plan. De wedstrijd van vandaag was zwaar en technisch lastig en ik verwacht dat de parcoursbouwer er zondag, wanneer de beste acht landen gaan strijden om de zege, nog een schepje boven op doet. Daarom was het vandaag denk ik een verstandige beslissing om de krachten te sparen tot we die echt nodig hebben", aldus Dubbeldam.

Bondscoach Rob Ehrens was na afloop op de persconferentie een blij mens. "Ik vond het een perfecte wedstrijd en ik ben blij dat ik hier zit. Een landenwedstrijd is toch een beetje een oorlog en hopelijk zijn we zondag in staat nog beter te presteren", aldus Ehrens. Op de vraag hoe de ruiters er tegen aankijken dat de coach op zondag een combinatie kan vervangen kwam een helder antwoord van Dubbeldam: "In het voetbal mogen trainers drie spelers vervangen. Wij hebben een reserve bij ons en waarom zou de bondscoach daarop geen beroep mogen doen? Ik denk dat het 't logische gevolg is van het gegeven dat je een reserve meeneemt." (Bron KNHS)

Uitslag eerste ronde finale Furysiyya FEI Nations Cup
1) Brazilië - 1 / 234.67
2) Nederland - 5/ 242.75
- Jur Vrieling (Holwierde) - VDL Bubalou (Baloubet du Rouet x Nimmerdor) - 0
- Willem Greve (Markelo) - Carambole (Cassini I x Concerto II) - 5
- Maikel van der Vleuten (Someren) - VDL Groep Verdi (Quidam de Revel x Landgraf I) - 0
- Jeroen Dubbeldam (Weerselo) - Utascha SFN (Lux x Indoctro) - ret.
3) België - 8 / 234.54
4) Ierland - 8 / 236.26
5) Frankrijk - 8 / 238.50
6) Groot-Brittannië - 8 / 239.15
7) Canada - 9 / 237.90
8) Oekraïne - 9 / 239.26

Tijdschema finale Furusiyya FEI Nations Cup Barcelona
Zaterdag 28 september - 14.30 uur: troostfinale (tien landen, 40 combinaties)
Zondag 29 september - 15.30 uur: finale (acht landen, 32 combinaties).

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)