Springruiters derde in de finale

BARCELONA - In de door België gewonnen finale van de strijd om de FEI Furusiyya Nations Cup eindigden de springruiters van Rob Ehrens als derde Met eenzelfde aantal strafpunten (8) klopten de Britten Nederland op tijd. “Het was een hele strijd, maar we staan weer in het rijtje”, klonk Ehrens na afloop tevreden “We .hebben een fantastisch seizoen gehad en dat hier heel goed afgesloten.”

“Jammer dat de tijd hier vandaag bepalend is voor de uitslag. Dat is net het verschil tussen twee en drie”, zegt Rob Ehrens. De finale van de beste acht landen van dit seizoen in de FEI Furusiyya Nations Cup was er een vol spanning. Tot de laatste start van de Belgische topruiter Gregory Wathelet maakten de Nederlandse ruiters zich op voor een barrage met de Britten. De foutloze rit van Wathelet leverde België de hoofdprijs van 500.000 euro op en Wathelet - de nummer twee van het EK - nog eens 200.000 euro, omdat hij als enige van de ruiters in de finale twee dagen foutloos bleef met Conrad de Hus.

Jeroen Dubbeldam maakte met SFN Zenith NOP bij aanvang van de wedstrijd ook nog kans op een bonus als hij foutloos zou blijven. Maar het liep anders voor de Europees en wereldkampioen. Met een totaal van 16 strafpunten leverden ze het streepresultaat voor Nederland in de finale. “Zenith werd een beetje bang in de warming-up door de schaduw van het kunstlicht. De spanning hield hij teveel vast en raakte ik in de ring niet kwijt”, verklaarde Jeroen Dubbeldam zijn resultaat.

‘Man of the Match’ van Nederland was Gerco Schröder, die met Glock’s Cognac Champblanc superieur foutloos reed. “Zo moet het gewoon. Cognac Champblanc sprong gewoon super”, straalde Gerco, die zijn reputatie als nummer vier – de laatste starter - van het team weer eens waarmaakte.

Maikel van der Vleuten bevestigde met VDL Groep Verdi TN NOP weer zijn waarde voor het team. “Verdi was weer ouderwets vanavond. Hij was donderdag in de eerste wedstrijd niet helemaal fit, maar hij sprong vandaag voor een tien. Ik kreeg een fout op de dubbelsprong van planken. Dat was gewoon een heel moeilijke hindernis.”

Jur Vrieling en VDL Zirocco Blue NOP kregen een springfout op de uitsprong van de dubbelsprong. “Ik had het parcours een paar keer extra verkend. Het ging volgens plan. Zirocco Blue heeft een grote galop en we kwamen iets groot over de eerste en toen werd het iets hectisch.”
 
Ondanks dat Rob Ehrens en zijn team de titel van vorig jaar in de FEI Furusiyya Nations Cup niet konden prolongeren, was de coach van het gouden EK-team met de derde plaats tevreden.

De Belgische equipe, met Jos Lansink in de gelederen, won de Europese Divisie in aanloop naar de finale en in Barcelona won ze beide omlopen te winnen. Nederland eindigde als derde van de negentien landen in de finale die zich van over de hele wereld voor de finale kwalificeerden.
 
Uitslag finale FEI Furusiyya Nations Cup
1. België, 4 strafpunten, 225,91 sec
2. Groot Brittannië, 8 strafpunten, 223,14 sec
3. Nederland, 8 strafpunten, 226,80 sec
Jeroen Dubbeldam, SFN Zenith NOP 16
Maikel van der Vleuten, VDL Groep Verdi TN NOP (v. Quidam de Revel), 4
Jur Vrieling (Holwierde), Zirocco Blue VDL NOP (v. Mr. Blue), 4
Gerco Schröder (Tubbergen), Glock’s Cognac Champblanc (v. Clearway), 0
4. Verenigde Staten, 12 strafpunten, 219,61 sec
5. Ierland, 12 strafpunten, 221,64 sec
6. Duitsland, 12 strafpunten, 223,36 sec
7. Zweden, 16 strafpunten, 225,15 sec
8. Zwitserland, 20 strafpunten, 222,42 sec

Meer Springen

»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)