Springploeg redt vege lijf in Dublin

DUBLIN - De Nederlandse springequipe heeft zich voor opnieuw een jaar verzekerd van deelname aan de Nations Cup Top League. De ploeg van bondscoach Rob Ehrens eindigde in de finalewedstrijd in Dublin als vierde en passeerde op de ranglijst de Zweden, die na een prima begin als zevende finishten. De Noord-Europeanen degraderen daardoor uit de topafdeling, samen met België. 

De formatie van Rob Ehrens kwam in Dublin met de hakken over de sloot. Na de eerste manche leek degradatie nog onafwendbaar, omdat de Zweden daarin met slechts een springfout acht strafpunten minder verzamelden dan de Nederlanders. Albert Voorn met Tobalio, Jur Vrieling met VDL Bubalu en Marc Houtzager met Sterrehof's Opium tikten allemaal een balk uit de lepels. Slotruiter Jeroen Dubbeldam kon niet voor een verbetering van het resulaat zorgen en tekende met liefst twaalf strafpunten voor het streepresultaat. Oranje stond daardoor na de eerste ronde op de met de Zwitsers gedeelde vijfde plek.

Met een foutloze nulronde zette Albert Voorn het herstel in, een voorbeeld dat werd gevolgd door nationaal kampioen Jur Vrieling. Houtzager en Dubbeldam lieten beiden een balkje vallen. Maar omdat de Zweden sterk terugvielen, was lijfsbehoud desondanks zeker. 

Bondscoach Rob Ehrens was van mening dat dit zonder twijfel de meest spannende ontknoping van een Top League-seizoen was die hij ooit had meegemaakt. "Ik kan nu pas weer ademen, want het was echt een van spanning zinderende wedstrijd. Dat kwam vooral omdat de verschillen in punten tussen de teams zo klein waren", aldus Ehrens, die zijn ruiters graag wilde complimenteren.

"In de eerste manche hadden we gewoon pech. Mijn ruiters maakten geen rijfouten en de paarden sprongen top, maar het geluk wat je nodig hebt als een paard een balk licht toucheert ontbrak. We kwamen in de eerste omloop met drie keer met één springfout de ring uit. Als ik nu zou vinden dat de paarden niet goed hadden gesprongen of de ruiters fouten hadden gemaakt dan zou ik dat ook onomwonden zeggen. Maar dat was echt niet het geval. Alle vier combinaties hebben in de eerste manche top gepresteerd. Jeroen zijn paard was kijkerig en nadat hij een foutje had gemaakt heeft hij Quality Time TN rustig naar de finish gereden. Hij kon op dat moment de prestatie van het Oranjekwartet toch niet meer verbeteren. In de tweede ronde vonden we het geluk wel aan onze zijde en reden Albert Voorn en Jur Vrieling beiden een ijzersterke foutloze rit. Marc liep tegen een foutje aan en Jeroen ook. Het was dan ook een pittige proef, met slechts dertien foutloze ruitten en vier combinaties die dubbel nul bleven", aldus Ehrens. 

Uitslag Nations Cup Dublin

Meer Springen

Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden het concours hippique in het Belgische Lier. De amazone uit De Lutte... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)