Springpaarden Oranje ogen topfit

LONDEN - Alle vijf Nederlandse springpaarden oogden vrijdag aan het einde van de middag onder een stralende zon topfit tijdens het trainingsrondje in het hoofdstadion. Alle in de Olympische springwedstrijd meestrijdende paarden mochten voorafgaande aan de strijd om de Olympische medailles, die zaterdag om 10.30 uur begint met een wedstrijd direct op tijd, even de hoofdpiste verkennen.

 

Daarvoor stond een aantal hindernissen opgesteld en de ruiters mochten gedurende anderhalve minuut hun paarden aan de voor hen vreemde omstandigheden laten wennen. De vijf Nederlandse combinaties maakten van deze gelegenheid gebruik. De paarden kwamen niet in de buurt van het hout en oogden topfit, scherp en fris.

Zowel de teamruiters - Jur Vrieling (Holwierde), Maikel van der Vleuten (Mierlo), Gerco Schröder met Eurocommerce London (Tubbergen, op foto van Global Champions Tour) en Marc Houtzager (Rouveen) - als Leon Thijssen (Baarlo), die individueel deelneemt, waren goed te spreken over de Olympische piste. Met vertrouwen zullen zij zaterdag beginnen aan hun Olympische Spelen. Woensdagavond is voor hen bekend hoe de kaarten geschud zijn. (Bron KNHS)

Programma/tijdschema (Britse tijden)
Zaterdag 4 augustus:
 10.30 - 14.20 uur - springen, eerste kwalificatie, direct op tijd
Zondag 5 augugus: 11.00 - 14.15 uur - springen, landenwedstrijd eerste manche
Maandag 6 augustus: 14.00 - 17.15 uur - springen, landenwedstrijd tweede manche
Woensdag 8 augustus:
9.30 - 10.15 uur - springen, tweede veterinaire keuring
12.00 - 13.30 uur - springen, finale manche A
14.45 - 15.35 uur - springen, finale manche B
15.55 - 16.05 uur - springen, finale barrage

Meer info zie: www.london2012.com

 

 

Meer Springen

»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)