Sleiderink met La Toya in landenteam

WIERDEN - Het was woensdag een mooie dag voor Sjaak Sleiderink tijdens het Dutch Youngster Festival in Wierden. De young rider uit Denekamp triomfeerde laat in de middag met zijn dertienjarige bruine BMC Laksha de Breve (v. Paladin des Ifs x Bhakti de Beaupre) op overtuigende wijze in de rubriek over 1,40 meter op tijd. Sleiderink, die niet eens vol gas gaf, had een voorsprong van 1,7 seconde op nummer twee Charlotte Verhagen met Acodetto.  

De Noorse Ida Johansen liep als derde met Lady Catalina zelfs meer dan vier volle tellen achterstand op. "Het ging lekker gemakkelijk", vond Sleiderink. "Laksha pakte heel goed aan en kwam nergens in de problemen." In de landenwedstrijd van donderdag rijdt Sleiderink echter met La Toya 44, het paard dat hij overnam van Merle Tasche. Sneller dan hij zelf had verwacht vormt hij met de merrie een puike combinatie. "Nu maar hopen dat ze dat stapje hoger ook goed aan kan", blikte Sleiderink vooruit. "Eerlijk gezegd had ik verwacht dat we samen meer tijd nodig zouden hebben gehad om zo ver te komen. Van de andere kant: ze is tien en kent al wel wat."

Dat bewees La Toya onder Sleiderink door in de eerste rubriek voor de young riders de barrage te halen. Maar met het oog op de landenontmoeting besloot hij de merrie voor de extra omloop af te melden.

In de wedstrijd op tijd deed ook Don Willemsen het prima. Met Sid bezette de Nijverdaller de negende plaats na een foutloos optreden.

Pieternel Kerbert met Abke en Kirsten Rikkert met Winde RAG maakten 's ochtends geen fouten in de twee fasenrubriek (1,35 meter) bij de young riders. Ze kwamen met hun tijden echter niet bij de eersten voor en werden twaalfde en vijftiende. Er was een dubbel Nederlands succes. Doron Kuipers won met Quebon, voor Jelmer Hoekstra met Puccini. Carian Scudamore (Eng) pakte met Angel de derde prijs.

Uitslag young riders Big Tour

Uitslag young riders Small Tour 

Sjaak Sleiderink geniet van zijn zege met BMC Laksha de Breve, die haar tong uitsteekt naar de concurrentie.

Meer Springen

»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)