Sjaak Sleiderink grijpt toch nog brons

MIERLO - Sjaak Sleiderink (rechts op de foto) heeft alsnog brons gegrepen in destrijd om het nationaal kampioenschap springen voor junioren. In de vierde en laatste omloop won de foutloze Denekamper met BMC Angel Rose een plaatsje in het klassement ten koste van concurrent Jesper Romp en Van Schijndel's Kris, die de vierde plaats moesten delen met Frank Schuttert en Superstar. Twente was met nog drie deelnemers vertegenwoordigd in de toptien.

Kirsten Rikkert werd met Sorrento RAG zesde, Merle Tasche - na de openingsdag nog eerste - met La Toya 44 achtste en Isabelle van Straaten met Una Bella negende.

Sjaak Sleiderink was zeer te spreken over de prestaties van zijn schimmel BMC Angel Rose. "Dit paard is eigenlijk mijn tweede paard, terwijl BMC Laksha de Breve mijn eerste keus is. In de eerste wedstrijd liep ik met dat paard elf strafpunten op en was daarmee dus kansloos geworden. Wanneer ik echter strikt eerlijk ben, dan was die tegenvallende prestatie misschien wel aan mezelf te wijten. Dus kan en mag ik Laksha niets kwalijk nemen. Angel Rose heeft mij in positieve zin enorm verrast", aldus Sleiderink.

Na de eerste manche van de derde en beslissende wedstrijd van het NK springen voor junioren was Sjaak Sleiderink naar de vierde plaats geduikeld. De Denekamper, na twee onderdelen nog gedeeld eerste, liep met BMC Angel Rose zijn enige vijf strafpunten van het toernooi op.
De titel ging naar Stefanie van den Brink met Verdi en haar broer Dennis maakte het Nijkerkse familiefeest compleet door met Royal Queen tweede te worden.

Meer Springen

EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)