SFN koopt Zenith voor Dubbeldam

WEERSELO – Jeroen Dubbeldam heeft sinds woensdag de beschikking over de zevenjarige bruine ruin Zenith IV. De zoon van Rash R en Sascha (v. vader Fuego du Prelet) is hem ter beschikking gesteld door het Sportpaarden Fonds Nederland. Dat ijvert ervoor om talentvolle  paarden, die in staat worden geacht het hoogste sportieve niveau te bereiken, voor Nederland te behouden. BMC Zenith SFN, zoals het paard nu door het levend gaat, is de negende aankoop van het SFN.

Dubbeldam is verrukt over zijn aanwinst. “Een tijdje terug heb ik hem zien lopen in Hagen, waar hij werd gereden door David McPherson. “Ik was meteen onder de indruk. Zenith heeft heel veel bloed, een groot vermogen, is extreem voorzichtig en gewoon een bijzonder compleet paard. In Rome kwam ik aan de praat met Jacob Melissen, een van de initiatiefnemers van het SFN en toen is het balletje gaan rollen. Met behulp van Willy van der Ham, die hem drie jaar geleden naar Engeland heeft verkocht, heb ik hem twee weken op stal mogen uitproberen. Het goede gevoel is daarbij bevestigd. Het is het totaalbeeld dat me aan hem bevalt. Ik ben uiteraard sowieso blij met elk goed paard dat ik erbij krijg. Als het er dan ook nog eentje is, die in handen is van een groep investeerders die hem in principe niet verkoopt voor een groot kampioenschap, geeft dat meer zekerheid.”

Jacob Melissen deelt de lof over Zenith.“We zijn er uitermate blij mee dat een van de beste ruiters ter wereld er zo enthousiast over is. Voor ons als SFN is dat een erg mooie erkenning. Nu maar hopen dat het inderdaad zo goed uitpakt als we verwachten.”

Zenith is een product van fokker H.Voort uit Den Ham. Als driejarige haalde de ruin de tweede bezichtiging van de hengstenkeuring van het KWPN. Dit jaar startte hij in rubrieken voor zevenjarige paareden in onder meer Vejer de la Frontera en Hagen onder het zadel bij McPherson, de geboren Zuid-Afrikaan die in 2002 de Engelse nationaliteit aannam.

De acht eerdere aankopen van het SFN waren BMC Floreen SFN voor Ben Schröder, VDL Groep Utascha voor Eric van der Vleuten, Kadans Webster SFN voor Ruben Romp, Bengel SFN voor Rogier Linssen, Varanka SFN voor Emiel Hendix, Rapide Viando SFN voor Peter Geerink, Chesta Z SFN voor Yves Houtackers en For Holland SFN voor Rogier Linssen. De laatste twee zijn inmiddels weer verkocht.

Foto Jeroen Dubbeldam met BMC Zenith IV SFN van www.melissen.net

Meer Springen

RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)