Schröder met Oranje zesde in Aken

AKEN - Gerco Schröder is donderdagavond tijdens het CHIO te Aken met de Nederlandse springequipe zesde geworden in de strijd om de Meydan FEI Nations Cup. In de vijfde wedstrijd van competitie liep Gerco in de eerste manche met Eurocommerce New Orleans (foto) zeven strafpunten op om vervolgens in de tweede ronde als enige Nederlander knap foutloos te blijven. De zege in Aken ging verrassend naar Ierland, voor Duitsland en de Verenigde Staten.

Nederland staat nu zevende in het klassement, maar moet minimaal zesde worden om niet uit de topklasse van het internationale springen te degraderen. |
Vincent Voorn zorgde als eerste starter in de eerste omloop met Audi's Alpapillon-Armanie met twaalf strafpunten voor het wegstreepresultaat van Oranje en noteerde twee springfouten in de tweede rit. Harrie Smolders kwam met Exquis Walnut de Muze tot vier en acht strafpunten. Mark Houtzager (Rouveen) was met alleen een misser en een tijdfoutje met Opium VS in de tweede omloop de beste man aan Nederlandse zijde.

Na afloop van de wedstrijd stond bondscoach Rob Ehrens een beetje sip te kijken. "We hebben de schrale troost dat we drie punten hebben kunnen pakken maar het hadden er gewoon een paar meer moeten zijn. Helaas kan ik er niet meer van maken. Wat ons nu te doen staat is duidelijk. Over twee weken gaan we naar Hickstead en over drie weken is Dublin. Daar wil ik met het sterkst mogelijke team naar toe in een poging de Spanjaarden in te halen en de Zwitsers en de Zweden achter ons te houden. Pas na Dublin ga ik nadenken over de WEG in Kentucky".

Uitslag Meydan FEI Nations Cup Aken
1) Ierland – 4
2) Duitsland – 9
3) USA – 12
4) Zwitserland – 16
4) Frankrijk – 16
6) Nederland – 24
- Vincent Voorn (Dinteloord) – Audi’s Alpapillon-Armanie (Aldato x Cassini ) – 12 / 8
- Gerco Schröder (Lochem) – Eurocommerce New Orleans – 7 / 0
- Harrie Smolders (Lage Mierde) – Exquis Walnut de Muze – 4 / 8
- Marc Houtzager (Rouveen) – Opium VS – 0 / 5
7) Zweden – 31
8) Groot Brittannië – 35
Niet geplaatst voor tweede ronde:
9) Polen – 17
10) Spanje – 18

Tussenstand Meydan FEI Nations Cup (na zes wedstrijden)
1) Frankrijk - 43.5
2) USA – 31.5
3) Ierland – 28.5
3) Groot-Brittannië - 28.5
3) Duitsland - 28.5
6) Spanje – 21.5
7) Nederland – 17
8) Zwitserland - 15
9) Zweden - 14
10) Polen - 0
 
Resterende kalender 2010
30 juli - Hickstead (Eng)
6 augustus - Dublin (Ier) - finale

Jos Lansink eindigde donderdag met King Kolibri foutloos als achtste in een proef voor jonge paarden. Lansink was ruim acht seconden langzamer dan de Braziliaanse winnaar Bernardo Alves op Canturada.

Gerco Schröder was woensdag met Eurocommerce London tiende geworden in een rubriek met winnaarronde tijdens het CHIO van Aken. De Tubbergenaar bleef in beide omlopen foutloos, maar moest iets meer dan zes seconden toegeven op de Amerikaanse Lauren Hough, afgelopen weekeinde net als hij actief in Geesteren. Hough had op Prezioso 44,00 seconde nodig voor de tweede ronde, Schröder kwam na 50,02 seconde door de finish.In de Prijs van Europa eindigde Jos Lansink woensdag met Spender S als twaalfde na een fout in de barrage. Gerco Schröder eindigde in deze kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Aken als 21ste met Eurocommerce Seattle. Het duo noteerde een springfout in het basisparcours. Beezie Madden was met Coral Reef Via Volo de sterkste in deze rubriek.

Gerco Schröder met Eurocommerce London en Jos Lansink met Calistro waren dinsdag respectievelijk achttiende en twintigste geworden in een rubriek direct op tijd. Die werd gewonnen door de Fransman Roger Yves Bost met Joris de Ravel.
In een volgende proef tegen de klok eindigde Gerco als zeventiende met Eurocommerce New Orleans als zeventiende. De Zwitser Steve Guerdat was de beste met Jalisca Solier.

Meer info zie: www.chioaachen.de

Foto Gerco Schröder van Stal Eurocommerce

Meer Springen

»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)