Schröder achtste in GP Den Bosch

DEN BOSCH - Gerco Schröder sloot zondag de Grote Prijs van Den Bosch over 1,60 meter als achtste af. Ook in de barrage bleef de Tubbergenaar foutloos met zijn twaalfjarige schimmelruin Glock's Cognac Champblanc. Met zijn tijd van 39,24 seconde kwam Schröder niet in de buurt van de top drie. Die werd aangevoerd door de Duitser Daniel Deusser, die als laatste van de zestien starters in de extra rondgang op Cornet d'Amour met overtuiging de snelste chrono realiseerde (33,69).

Deusser passeerde daarmee alsnog de lang leidende Engelse routinier Michael Whitaker met Viking (34,97) en de Ier Scott Brash met Hello Sanctos (35,15).

Met de achtste plaats was Gerco Schröder de beste Nederlander in de Grote Prijs. Het leverde hem een mooi bedrag van 10.500 euro op. Nooit eerder was er in een Grote Prijs in Nederland zoveel geld te winnen, 325.000 euro totaal. Daarvan incasseerde Daniel Deusser er als winnaar 87.500. De winnaar van de Wereldbeker in 2014 mocht in de barrage als laatste de leidende tijd van Michael Whitaker aanvallen en deed dit met zijn geniale, witte superster Cornet d’Amour (v. Cornet Obolensky) dus met succes. De klok stond stil bij 33.69 seconden.

Ook Gerco Schröder heeft zo’n geweldige - maar niet zo snelle - schimmel onder het zadel. Glock’s Cognac Champblanc (v. Clearway) raakte in de Brabanthallen geen balk aan. Schröder baalde toen hij de ring verliet: “Ik had gehoopt iets sneller te zijn. In de wending na hindernis 6a maakten we een galopsprong te veel. Glock’s Cognac Champblanc sprong geweldig. Voor mij waren er vandaag eigenlijk te veel foutlozen in de eerste ronde om hoger te eindigen.”

Lokale favoriet Maikel van der Vleuten kreeg het publiek op de banken in de barrage. Hij leek met VDL Groep Verdi TN NOP (v. Quidam de Revel) op weg naar een topklassering. Onder luide aanmoedigingen koos de Brabander voor de aanval, maar op de laatste hindernis viel de balk. De tiende plaats was daarmee het hoogst haalbare. Leopold van Asten en VDL Groep Zidane (v. Heartbreaker) liepen als tweede deelnemer in de barrage eveneens tegen een balk aan en finishten als dertiende.

Gert-Jan Bruggink eindigde met Vampire als negentiende na een springfout in het basisparcours. Willem Greve kreeg eveneens vier strafpunten voor een balk en kreeg daar nog een extra strafpuntje wegens het overschrijden van de toegestane tijd bovenop. Hij werd 25ste. Jeroen Dubbeldam maakte met Quality Time Tn het basisrondje niet af.

UITSLAGEN INDOOR BRABANT

Meer Springen

»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het venijn in de strijd om de Ladies Cup tijdens de 24ste editie van de Schröder Materclass zat zaterdag weer eens in de... (10-08-2025)
»
Organisaties van sportieve evenementen drijven doorgaans in hoge mate op de inzet van vrijwilligers. Ze vormen vaak het cement van het bouwwerk, dat... (09-08-2025)
»
HOUTEN – Gerco Schröder is aardig op dreef bij het CSI in Houten. Met zijn negenjarige vosruin Chactula PS (v. Exelero 2) bezette hij vrijdag de... (08-08-2025)
»
DUBLIN – Willem Greve won vrijdag met de foutloos gebleven springruiters van TeamNL met overmacht en overtuiging de landenwedstrijd van het... (08-08-2025)
»
Hij moest er aardig wat jaren op wachten, maar in 2024 mocht Bas van der Aa zich als winnaar laten huldigen van de Schröder Masterclass, waar hij al... (08-08-2025)
»
Terwijl de ruitertop zich opmaakt voor spectaculaire sport is er op dinsdagmiddag (12 augustus bij de Schröder Masterclass volop ruimte voor jonge... (07-08-2025)
»
HAAKSBERGEN – Eric ten Cate liet er woensdag geen misverstand over bestaat wie de sterkste was in de hoogste klassen tijdens het Sectolin springen in... (07-08-2025)
»
Legendarisch. Zo mag het traditionele ruiterbal inmiddels wel worden genoemd. Elk jaar barst het feest los, na afloop van de Grote Prijs van... (06-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)