Ruiters Oranje tweede in Rome

ROME – Jeroen Dubbeldam en Gerco Schröder zijn vrijdag met het Nederlands springruiterteam op een mooie tweede plaats geëindigd in de Furusiyya FEI Nations Cup in Rome. Alleen de Britten deden het beter. Zij maakten maar één tijdfout over twee manches. De wereldkampioenen Jeroen Dubbeldam, Maikel van der Vleuten, Jur Vrieling en Gerco Schröder finishten met slechts vier strafpunten. “Heel goed, we zaten er heel dichtbij”, aldus een tevreden bondscoach Rob Ehrens.

Met drie foutloze parcoursen in de tweede omloop van Maikel van der Vleuten met VDL Groep Verdi TN NOP, Jur Vrieling en VDL Zirocco Blue NOP en Gerco Schröder met Glock’s Cognac Champblanc legden de ruiters van bondscoach Rob Ehrens de druk bij de laatste starter, de bijna 60-jarige Brit John Whitaker. “John is zo’n doorgewinterde oude rot in het vak. Die wordt daar niet heet of koud van. Die gaf de voorsprong niet uit handen. We zaten er heel dicht bij. Dit was gewoon heel goed”, aldus Ehrens.

Twee keer een pechfout
Jeroen Dubbeldam en SFN Zenith NOP (foto) noteerden in beide ronden een pechfout. Dat was jammer ömdat ze verder heel goed sprongen”, vond Ehrens. In de eerste manche telde het resultaat van Dubbeldam mee en was het streepresultaat voor Gerco Schöder met zijn schimmelruin.

Het had vrijdagochtend extreem geregend in Rome, waardoor de zandpiste van Piazza di Siena aan het begin van de wedstrijd blank stond. “De bodem was zwaar, maar het was toch goed te doen. Het was een pittige wedstrijd waarin niets werd weggegeven. Ik ben heel tevreden met het geweldige optreden van mijn ruiters.”

De tweede plaats in Rome is een hele verbetering met het resultaat van vorige week in La Baule, waar Nederland als achtste eindigde. Nederland staat nu vierde in de tussenstand met 135 punten. De volgende wedstrijden waar punten verdiend kunnen worden zijn in Rotterdam (19 juni) en Falsterbo, begin juli. (Bron KNHS)

Uitslag FEI Furusiyya Nations Cup Rome
1. Groot Brittannië 1 strafpunt
2. Nederland 4
Jeroen Dubbeldam (Weerselo), SFN Zenith NOP (v. Rash R) 4 - 4
Maikel van der Vleuten (Someren), VDL Groep Verdi TN NOP (v. Quidam de Revel) 0 – 0
Jur Vrieling (Holwierde), VDL Zirocco Blue NOP (v. Mr. Blue) 0 - 0
Gerco Schröder (Tubbergen), Glock’s Cognac Champblanc (v. Clearway) 8 - 0
3. Zweden 8 
4. Spanje 12 
5. Zwitserland 16 
6. Italië 18 
7. Qatar 21 
8. België 28

Tussenstand na 3 van de 8 wedstrijden
Frankrijk 160
Italië 155
België 150
Nederland 135
Spanje 135
Zweden 130
Ierland 125
Groot Brittannië 100

Meer Springen

LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)