Robert Vos goed van voren

ROOSENDAAL - Robert Vos eindigde zaterdag bij het kerstconcours in Roosendaal twee keer als tweede. Met zijn achtjarige vosruin Wakiekie (v. Animo x Goodwill) moest hij in de rubriek over 1,30 meter voor de Small Tour met barrage alleen buigen voor Joep Raijmakers. In de slotrubriek van zaterdag over 1,35 meter met barrage reed alleen Henk van de Pol met Cisco's Zidane sneller rond dan Robert Vos met zijn elfjarige donkerbruine ruin Carat (v. Cardento). 

Eerder op de dag was Robert Vos al vierde geworden met Armagedon in de wedstrijd voor de Youngster Tour direct op tijd. Daarin was Dennis van den Brink de snelste met Ultra.   Van den Brink won met Royal Dream ook de rubriek voor de Big Tour over 1,40 meter tegen de klok. Hendrik Jan Schuttert was met Una Bella S na een foutloze rit goed voor de 23ste plek.

Robert Vos reed zich ook vrijdag drie keer in de toptien. Met Carat werd hij zevende in het springen over 1,35 meter voor de Medium Tour. Ook partner Annet Willems met Winnipeg (23) en Hendrik Jan Schuttert met Zalsa HS (24) behoorden tot het legertje van 26 combinaties dat geen fout maakte. Jos Lansink (28) permitteerde zich in de heropbouwfase van zijn toppaard Cavalor Valentina van 't Heike alleen een tijdfoutje.

Met Another Pleasure en Amagedon legde Robert Vos beslag op de achtste en de negende plek in het twee fasenspringen voor de Youngster Tour. Hendrik Jan Schuttert kwam zonder een fout te maken met Ace op de 23ste plek uit. De Ier Conor Drain was de beste met Arnann DV.

Annet Willems haalde wel de barrage van de kwalificatie voor de Grote Prijs in de Big Tour (1,40 meter), maar hoorde met haar bruine ruin Nirvana (v. Concorde x Wisconsin) in de extra omloop twee balken in het zand ploffen. De Japanner Eiken Sato pakte de winst met Umatine.

Met een elfde plaats was Robert Vos op Carat de sterkste vertegenwoordiger uit deze regio in de twee fasenrubriek voor de Medium Tour. Tot de 25 deelnemers die de lei schoon hielden behoorden ook Tom Brinkman met Eurocommerce Orlando (17), Hendrik Jan Schuttert met Zalda HS (19) en Ben Schröder met Winterberg (25). Net als een dag later bleef Jos Lansink met Cavalor Valentina van ´t Heike (26) net niet binnen de toegestane tijd.

Foto Robert Vos van www.fototrailer.nl

     

  

 

Meer Springen

WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)