Robert Vos bezig aan triomftocht

GEESTEREN – Robert Vos is bezig aan een ware triomftocht. Nadat de Wierdenaar de afgelopen weken al uitstekend presteerde tijdens de Mediterranean Equestrian Tour in Valencia en afgelopen week de Grote Prijs van Eurojump Wierden op zijn naam bracht met Jungfru Hastak, was hij zondag de sterkste in de Grote Prijs van Albergen. Op de terreinen van het CSI Twente bleek Vos als eerste starter in de barrage van de hoofdrubriek over 1,40 meter met de tienjarige bruine ruin Armagedon (v. Solitair x Cavalier) niet te kloppen voor de concurrentie.

“Het was een mooie dikke proef, er was wel iets te springen”, stelde Robert Vos na afloop vast. “Het was echt niet gemakkelijk. Voor mijn gevoel had ik nog wel wat sneller gekund, al ben ik aardig vlot doorgereden.”

Armagedon wordt normaliter gereden door zijn vrouw Annet Willems, maar aangezien de amazone pas op 13 maart is bevallen van dochter Sophie neemt Vos de honneurs tijdelijk waar. “Armagedon was altijd al goed, maar heeft zich de laatste tijd nog erg verbeterd. Hij was altijd nog wat nerveus, maar sprong al zeer goed in Spanje. Hij heeft heel veel kwaliteit en als hij zich geeft en ontspant, kan hij veel.”

Robert Vos keek met veel plezier terug op het evenement op het Erve Maathuis. “Een heel mooi concours, alles is prima voor elkaar. Er was ook veel publiek. Het is ook heel leuk dat de ponyruiters meedoen, dan heb je toch meteen een bult volk erbij.”

Anne-Liza Makkinga twee en drie
Anne-Liza Makkinga legde met Waikiki beslag op de tweede plaats op 0,64 seconde van Robert Vos en werd met Cacharelle ook nog eens derde. Ze verwees Renate Beuving met Berona naar de vierde plek. Van de vierfouters in de extra omloop waren Marleen Bruggink met Shannon (vijfde) en Sander Geerink met Zarone (zesde) zelfs sneller dan de winnaar. De plekken zeven tot en met tien waren voor Judith Vetker met Copacabana, Hendrik Jan Schuttert met Up to Date HS, Sander Geerink met Robinson en Mark Bunting met Eurohill’s Alcatraz. Veertien combinaties plaatsten zich voor de barrage, maar Gerben Morsink besloot met zijn twee kandidaten Carthageno Z en Cartaire Z niet meer om de hoofdprijs te rijden.

Zeges Vincent Geerink en Sjaak Sleiderink
De klasse ZZ was een prooi voor Vincent Geerink met Torino. Gert-Jan Bruggink moest met Artistiek genoegen nemen met de tweede positie en Remco Been met VDL Holland van de Bisschop eindigde als derde. Frank Buitenhuis met Betagravin en Lennard de Boer met Coach completeerden de top vijf.

Ook Sjaak Sleiderink liet zijn gezicht weer zien en was met Balaine niet te kloppen in de klasse Z. Remco Been pakte de tweede prijs met Boss, Jarno Hesselink met Zamalia de derde. Sven Peters met Chanel en Jan Weersink met C. Valentijn stelden zich als nummers vier en vijf op bij de prijsuitreiking.

Foto Robert Vos met Armagedon van Jet Bonvanie/Kiek4Fun 

Meer Springen

KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)