MET BRUINE RUIN BRIDGETOWN Z WINNAAR GROTE PRIJS CSI2* DE PEELBERGEN 

Remco Been slaat alweer slag

Remco Been met Bridgetown Z

KRONENBERG – En opnieuw sloeg Remco Been zijn slag. De Wierdenaar schreef zaterdag maar weer eens een Grote Prijs op zijn naam. Dit keer deed hij dat tijdens het CSI2* De Peelbergen, waar hij de elfjarige bruine ruin Bridgetown Z (v. Big Star Jr KZ.) onder het zadel had.

Been was op het parcours over 1,45 meter met barrage met zijn tijd van 35,32 seconde 0,86 seconde sneller dan nummer twee Leopold van Asten op VDL Groep Iron Z (36,18). Met de ruin had Remco Been donderdag al beslag gelegd op de zesde plek in de wedstrijd over 1,45 meter op tijd, die als kwalificatie gold voor de hoofdrubriek. Hij eindigde toen met de bruine merrie Lotti (v. Comme il Faut 5) als tiende op het traject over 1,25 meter voor zevenjarige paarden. 
Vrijdag finishte Remco Been als achtste in de rubriek over 1,05 en 1,15 meter voor vijf- en zesjarige paarden met zijn in 2017 geboren bruine hengst Mercurius (v. Ibolensky).

Bas van der Aa zegevierde donderdag met zijn tienjarige bruine ruin Shanroe Barney (rechts, v. Dallas) in de proef over 1,40 meter met twee fasen. Hij moest de eerste plaats echter wel delen met Tobias Schwarz, die met Argento Vivo in exact dezelfde tijd door het elektronisch oog van de finish kwam (26,71 seconde).

Frank Schuttert tweede
Frank Schuttert eiste zaterdag met de achtjarige Panama van ’t Roosakker de tweede positie op in de rubriek over 1,45 meter met twee fasen tijdens de Andalusia Sunshine Tour in  Vejer de la Frontera. 
Met de elfjarige merrie Hawaii-S was hij vrijdag al tiende geworden op een zelfde parcours, eveneens tellend voor de wereldranglijst.

Willem Greve tekende twee keer voor een tiende plek op Spaanse bodem. Met de negenjarige merrie Lagans Obos Quality lukte hem dat donderdag in de wedstrijd over 1,40 meter op tijd. Met de elf jaar oude merrie Hulde G  (v. Vigo d’Arsouilles) herhaalde hij die prestatie vrijdag op het parcours over 1,45 meter met twee fasen.

MET Oliva afgelast
De Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva (Valencia) werd begin deze week afgelast vanwege de uitbraak van het virus EHV1, waarmee vier paarden besmet raakten. Liefst 989 paarden stonden op de startlijst, waaronder die van het complete gezin Vos (Thijmen, vrouw Annet Willems en de kinderen Thijmen en Faye-Louise) uit Wierden en Hilde Woudstra uit Daarle. 

Meer Springen

WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)