Regionaal onderonsje in De Steeg

DE STEEG - De finale van de Medium Tour tijdens Outdoor Gelderland draaide vrijdag uit op een regionaal onderonsje. Kirsten Rikkert zegevierde met haar dertienjarige bruine ruin Sorrento. Anne-Liza Makkinga reed met Boeve's Montreux naar de tweede plaats en Sjaak Sleiderink bevestigde zijn toekomstmogelijkheden met zijn jongste aanwinst La Toya 44 door derde te worden.

Het zag ernaar uit dat Anne-Liza Makkinga de zege zou opeisen, maar Kirsten Rikkert bleek van haar scherpe tijd nog ruim een seconde te kunnen afknabbelen.

"Ik moest wel hard gaan, als ik wat wilde", aldus Kirsten Rikkert, want Anne-Liza had weinig tijd laten liggen. Gelukkig sprong Sorrento top en werkte hij super mee. Hij is hier de hele week al super goed, maar er gebeurde steeds net iets kleins waardoor we nog niet hadden gewonnen."

Sorrento is nu een jaar eigendom van haar vader. "Ik zat nog op de pony's toen we hem kregen. Van Sven Harmsen mocht ik nog geen paarden rijden, maar toen mijn ponytijd erop zat, heb ik hem opgepakt. Sorrento is het paard waarmee ik het vaakst heb gewonnen. Met hem ben ik het meest een combinatie en heb ik de meeste ervaring. Maar ook Winde en Ugano doen het heel goed hoor. Dit seizoen wil ik proberen zoveel mogelijk twee- en driesterren wedstrijden te rijden en het goed te doen bij de young riders. De laatste tijd mag ik niet klagen." 

Anne-Liza Makkinga eindigde met Tolan R als derde in de puissance. Ze maakte haar eerste fout in de eerste barrage, waarin Pim Mulder met Amiro en de Engelsman Ben Maher foutloos bleven.

Uitslag finale Medium Tour

Meer Springen

»
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
»
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
»
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
»
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)