Regionaal onderonsje in De Steeg

DE STEEG - De finale van de Medium Tour tijdens Outdoor Gelderland draaide vrijdag uit op een regionaal onderonsje. Kirsten Rikkert zegevierde met haar dertienjarige bruine ruin Sorrento. Anne-Liza Makkinga reed met Boeve's Montreux naar de tweede plaats en Sjaak Sleiderink bevestigde zijn toekomstmogelijkheden met zijn jongste aanwinst La Toya 44 door derde te worden.

Het zag ernaar uit dat Anne-Liza Makkinga de zege zou opeisen, maar Kirsten Rikkert bleek van haar scherpe tijd nog ruim een seconde te kunnen afknabbelen.

"Ik moest wel hard gaan, als ik wat wilde", aldus Kirsten Rikkert, want Anne-Liza had weinig tijd laten liggen. Gelukkig sprong Sorrento top en werkte hij super mee. Hij is hier de hele week al super goed, maar er gebeurde steeds net iets kleins waardoor we nog niet hadden gewonnen."

Sorrento is nu een jaar eigendom van haar vader. "Ik zat nog op de pony's toen we hem kregen. Van Sven Harmsen mocht ik nog geen paarden rijden, maar toen mijn ponytijd erop zat, heb ik hem opgepakt. Sorrento is het paard waarmee ik het vaakst heb gewonnen. Met hem ben ik het meest een combinatie en heb ik de meeste ervaring. Maar ook Winde en Ugano doen het heel goed hoor. Dit seizoen wil ik proberen zoveel mogelijk twee- en driesterren wedstrijden te rijden en het goed te doen bij de young riders. De laatste tijd mag ik niet klagen." 

Anne-Liza Makkinga eindigde met Tolan R als derde in de puissance. Ze maakte haar eerste fout in de eerste barrage, waarin Pim Mulder met Amiro en de Engelsman Ben Maher foutloos bleven.

Uitslag finale Medium Tour

Meer Springen

»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
HAAKSBERGEN - Meteen al nadat de vosmerrie Porsche Knight (v. Komme Casall TN x Verdi) in maart bij hem op stal kwam, had Steven Veldhuis een goed... (05-08-2025)
»
De piste van de Schröder Masterclass is op maandagavond het podium waarop deelnemers van de Golden Oldies schitteren als vanouds. Als... (05-08-2025)
»
De strijd om de Salta Hobby Horse Cup is op zondag 10 augustus een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass. Deelnemers springen met een... (03-08-2025)
»
LATTROP – Stijn Roelink steeg zaterdag letterlijk naar grote hoogte. Op zijn elfjarige ruin Joyride (v. Denzel van ’t Meulenhof) overwon hij in de... (03-08-2025)
»
Wat ooit begon als een spannende wedstrijddag op haar pony is voor Lisa Spikkert (29) uitgegroeid tot een belangrijke rol binnen de organisatie van... (02-08-2025)
»
LATTROP – De strijd om de Grote Prijs van Het Pandoer draaide vrijdag tijdens het concours van De Grensruiters in Lattrop uit op een bijna compleet... (02-08-2025)
»
Al vanaf de allereerste editie is Gerrit Echtermeijer een vertrouwd gezicht in en rond de piste van de Schröder Masterclass. Niet als ruiter of... (01-08-2025)
»
Samen met haar imponerend springende schimmelmerrie Mama Mia Picobello vormt Lisa Schröder al geruime tijd een schier onklopbare combinatie. Het duo... (31-07-2025)
»
Droom je van een toekomst in de paardensport? Dan kun je niet vroeg genoeg beginnen. Dat weten de zussen Fleur (10) en Lauren (7) Haselbekke uit... (30-07-2025)
»
Ruud Droste is alweer acht jaar voorzitter van de organisatie van de Schröder Masterclass, die dit jaar van 9 tot en met 12 augustus de 24ste editie ... (29-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)