‘HORSE CENTRE TWENTE GOED VOOR OPBLOEI VAN PAARDENSPORT IN DEZE STREEK’

Regio is fraai trainingscentrum rijker

De voorzijde van de vernieuwde accommodatie met daar voor de showtrailer, die dienstdeed als restaurant. Foto © Els ten Velde.  

VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre Twente van Robert en Brenda Dijkhuis, maar aan de Boslandweg in Vriezenveen is al een mooie en uiterst moderne accommodatie gerealiseerd.

Door Willem Pfeiffer

Dijkhuis kocht het pand met omliggende terreinen in november 2023 en begon een jaar geleden met een ingrijpende renovatie. Het voormalige boerenerf is ondertussen omgetoverd in een verblijf, waar in vijftig grote luxe boxen paarden kunnen worden ondergebracht die stuk voor stuk zicht hebben op wat buiten gebeurt. De voormalige koeienschuur is compleet verbouwd en telt nu twee gelijke afdelingen met elk acht boxen, die afzonderlijk van elkaar in hun geheel kunnen worden gehuurd. Ze zijn van alle gemakken voorzien met bijvoorbeeld een eigen zadelkamer, zolder en wasplaats.

Heuse blikvanger
De binnenbak van de manege met onder meer ronde hoeken is een heuse blikvanger. De ramen aan de zijkanten en bovenin bieden een zee aan licht en voor de eb- en vloed bodem is voormalig ruiter Jesper Romp als leverancier aangetrokken. Een pareltje is ook de kantoorruimte op de eerste verdieping, die per trap of met de lift kan worden bereikt.

De longeer- en binnenbak wordt omgeven door tien van de stalruimtes, die aan alle kanten van het pand via in- en uitgangen kunnen worden bereikt of verlaten. De accommodatie is verder uitgerust met zeventien boxen, waarin onder meer de eigen paarden van Dijkhuis vertoeven. Tevens is er een aparte stal voor zeven merries en hun veulentjes.

Het is de bedoeling dat aan de achterkant van het perceel nog een eveneens door VR Sportbodems van Jesper Romp aan te leggen eb en vloed bodem van 60 x 100 meter wordt gerealiseerd. Het geheel is voorzien van een moderne stapmolen en naastliggend komen er nog vier paddocks. Bij de gemeente Twenterand is verder al het verzoek neergelegd om de voormalige ‘grupstal’ een ware metamorfose te mogen laten ondergaan om in een deel hiervan vier logiesappartementen te kunnen laten ontstaan voor grooms.

De van het Equestrian Park Erve Maathuis overgenomen jurytoren.
De van het Equestrian Park Erve Maathuis overgenomen jurytoren.
Al behoorlijk wat vraag
Tijdens en na een rondleiding geeft Robert Dijkhuis uitleg over de totstandkoming van de accommodatie en zijn doelstellingen. “Het is echt de bedoeling dat het puur een trainingscentrum wordt. Vooral voor ruiters van handelstallen uit de buurt, die daarvoor zelf te weinig ruimte hebben. Recent hebben we hier mensen uit Dubai gehad en die waren erg enthousiast. En inmiddels is er al behoorlijk wat vraag.”

Onder anderen Jeroen Dubbeldam, Nederlands meest succesvolle ruiter aller tijden, was een meer dan geïnteresseerde en enthousiaste bezoeker. “Mooi voor de omgeving dat bedrijven als dit er zijn. Zelf heb ik niet echt een handelsstal, al verkoop ik natuurlijk ook wel paarden. Maar bij ons is het toch meer opleiden en trainen, ook van klanten. Het is sowieso een goede toevoeging, omdat er bij stallen wel eens plek te weinig is en je je klanten dan eventueel hier naar toe kunt doorschuiven. Daar bloeit de paardensport in de regio alleen maar van op.”
Jan Schuttert van de Driehoekhoeve uit Ommen kan het alleen maar beamen. “Dit is vooral heel goed voor de paardenhandel in onze streek.”

De interesse werd ongetwijfeld verder aangewakkerd met het door Hessel Hoekstra en Mister SFN gewonnen masterspringen in de 25 x 60 meter grote springbak aan de straatkant, met in een van de hoeken de van het CSI Twente overgenomen jurytoren.  Robert en Brenda Dijkhuis nodigden daarvoor afgelopen maandag zo’n honderd vertegenwoordigers van de regionale springtop en hun aanhang uit. Ze werden voorafgaande aan de sportieve meeting getrakteerd op een smakelijk buffet, dat werd opgediend op de grote uitklapbare showtrailer van Riwald. 

Tevreden met het resultaat: Robert Dijkhuis (rechts) en Ewald Huzink.
Tevreden met het resultaat: Robert Dijkhuis (rechts) en Ewald Huzink.
Belangrijke rol Ewald Huzink
Ewald Huzink, voormalig eigenaar van Riwald Recycling, speelde als adviseur een niet onaanzienlijke rol in het tot stand komen van de fraaie ogende vernieuwde panden. Hij daarover: “Actief zijnde in de bouw heb ik graag meegedacht over wat Robert en Brenda nodig hadden. Door mijn jarenlange ervaring in het ontwikkelen weet ik hoe je iets goeds moet maken. De bouw en daarbij het uiterlijk heb ik grotendeels bedacht. Zo heeft een manege van stenen een heel ander aangezicht dan een met een houten of stalen beplating. Ook heb ik een functionele indeling bedacht voor het complete complex. Robert heeft verstand van paarden en moet er een succesformule van maken. Als straks de realisatie van de verbouwing klaar is, trek ik mijn handen er van af.”

Het masterspringen was vooral bedoeld om aandacht van de handelsstallen uit de regio op te wekken. Voor de broers Schröder van de BWG Stables was dat niet echt meer nodig, want zij werken al vele jaren samen met Robert Dijkhuis. “Met Ben en Wim ben ik al bevriend sinds we veertien, vijftien of zestien jaar waren. Dat was nog in onze brommertijd. Vanaf mijn achttiende hebben we samen negen jaar voor Jan Maathuis gewerkt. Ik deed het werk om de sport heen. Daarna heb ik met Gerco en Wim vijftien jaar bij Eurocommerce in Lochem gezeten. En ik ben vanaf de eerste editie betrokken bij de Schröder Masterclass. Het grappige is dat ik zelf nooit op een paard heb gezeten, maar dat dit al wel veertig jaar mijn wereld is. Die kan ik nu beleven op mijn eigen plek.” 

Organiseren van oefendagen
Het is niet de intentie van Dijkhuis publieksevenementen of concoursen in Vriezenveen te organiseren. “Als we al iets doen zal het voor een besloten groep zijn. Inderdaad, zoals maandag. Dat is heel goed bevallen en de reacties waren erg positief. Er is dus een dikke kans dus dat we wel elke jaar een besloten master doen zoals afgelopen maandag.”
Waar Dijkhuis in de toekomst wel naar toe wil is het organiseren van oefendagen, een activiteit waaraan nu gebrek is in de regio. Hiervoor moeten de stallen en ruiters op dit moment vaak uitwijken naar verder gelegen hippische accommodaties.

Robert Dijkhuis besluit: “Dit was voor mij een mooie manier om aan paardenmensen en lui uit de buurt te laten zien wat onze insteek is voor de toekomst. Dat is denk ik prima gelukt.”

Een kijkje in de sfeervolle binnenbak met bovenin de kantoorruimte.
Een kijkje in de sfeervolle binnenbak met bovenin de kantoorruimte.
 
De binnenbak met de ronde hoeken en het zicht op de voorkant. (Foto © Els ten Velde)
De binnenbak met de ronde hoeken en het zicht op de voorkant. (Foto © Els ten Velde)
 
Willem Greve even in de rol van parcourshulp.
Willem Greve even in de rol van parcourshulp.
 
Klaar voor het buffet: vanaf links Erik Wiefferink, Rob Scherphof en Jeroen Dubbeldam.
Klaar voor het buffet: vanaf links Erik Wiefferink, Rob Scherphof en Jeroen Dubbeldam.

Meer Springen

Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)