Rapide Viando SFN overleden

HAAKSBERGEN - Rapide Viando SFN, de twaalfjarige vosruin van Chantal Regter, is in de nacht van vrijdag op zaterdag in kliniek De Watermolen in Haaksbergen overleden aan de gevolgen van de RMSA-bacterie. Het paard, eigendom van het Sportpaarden Fonds Nederland, was daar ruim twee weken geleden opgenomen nadat bij hem complicaties optraden na een lichte ontsteking aan zijn hoefgewricht. De bacterie muteerde dusdanig dat deze ongevoelig bleek voor antibiotica.

Chantal Regter zit begrijpelijk compleet stuk nadat ze het trieste nieuws zaterdagochtend vernam van veterinair Arie Hoogendoorn van De Watermolen. De amazone uit Albergen: "Hij was mijn vriend en mijn alles. We waren na Jumping Amsterdam weer aan het opbouwen. Hij heeft onlangs een bacterie opgelopen en die is het lijf niet meer uitgegaan. Ik kan het nog nauwelijks geloven en er nog niet goed over praten. Ik ben er goed kapot van. De stal stond al voor hem klaar."

Chantal Regter verhuisde onlangs van Stal Willy van der Ham in Gildehaus naar haar nieuwe werkgever Stal Nijboer in Assen. Daar hoopte ze met onder meer Rapide Viando SFN haar (inter)nationale loopbaan voort te zetten. Het Sportpaarden Fons Nederland was dusdanig content over de groei van de combinatie, dat ze in het veranderen van werkkring van Regter geen aanleiding zag de vosruin, eerder succesvol onder het zadel bij Peter Geerink, bij een andere ruiter onder te brengen.

Met Chantal Regter won Rapide Viando SFN onder meer de Grote Prijs van Wierden in 2012 (zie foto).

 

Meer Springen

Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)